|
کدخبر: 145146

واکنش دلار به شایعات جنگی

دلار در تله شایعات جنگی نیفتاد اما نوسان نرخ درهم می‌تواند سقف قیمت دلار در بازار را آزمون کند.

اقتصاد واکنش دلار به شایعات جنگی

قیمت دلار ۵ روز متوالی است در سطح ۲۵ هزار و ۷۰۰ الی ۲۵ هزار و ۸۰۰ تومان نوسان کرد و در آخرین روز هفته گذشته هم نشانه افزایشی خاصی از خود بروز نداد. این در حالی است که در روزهای اخیر شایعه‌ها و جوسازی سفته بازان پیرامون احتمال درگیری نظامی ایران و امریکا به شدت بالا رفته بود اما این سطح شایعات نتوانست بازار ارز را در انتهای هفته گذشته دچار تغییر خاصی کند.

واکنش قیمت دلار به شایعات جنگی

قیمت دلار در حالی محدوده مشخصی را برای نوسان انتخاب کرده که فضای اطلاع رسانی در کانال‌های معامله گران کاملا هدایت شده است.

 عده زیادی از سفته بازان سعی می‌کردند، فضایی را در کانال‌های اطلاع رسانی خود ایجاد کنند که گویا قرار است خیلی زود سطح تنش‌ها در منطقه به بالاترین حد چند سال اخیر از نظر نظامی برسد. هدف از چنین فضایی تحریک نوسان با ورود تقاضای جدید بود. اما با وجود این سطح اخبار منفی تقاضای جدیدی وارد بازار نشد به همین دلیل نیز بازیگران باتجربه بازار با وجود جو خبری ایجاد شده، در تله شایعه جنگ نیفتاده‌اند.

معنای بی‌توجهی بازار به اخبار سیاسی چیست؟

 از نگاه برخی فعالان، بی‌توجهی نسبی بازار به اخبار سیاسی- نظامی هفته گذشته به معنای آن است که برای ورود تقاضای جدید نیاز است که یک اتفاق واقعی روی دهد و معامله گران دیگر مثل قبل بی‌گدار به آب نمی‌زنند. نوع اطلاع رسانی وقایع توسط سفته بازان به گونه‌ای بود که برخی معامله گران به صورت طنز به آنها می‌گفتند«دست از سر جنگ بردارید؛ دلار گران نمی‌شود». از نگاه این گروه، سفته بازان با جوسازی پیرامون اخبار تنها آب در هاون می‌کوبند. در واقع از منظر برخی معامله گران بازار از فاز انتظاری منفی خارج شده است. انتظار معامله گران فعلا متوجه اتفاقات مثبت است. ایران توانسته نفت بیشتری بفروشد احتمال افزایش درامد ارزی بالا است و ریسک انتقال در حال کاهش است.

معامله گران افزایشی به چه اتفاقی امیدوارند؟

 بسیاری از معامله گران افزایشی باور دارند، فارغ از تنش‌های سیاسی، دلار توان آن را دارد که در دو هفته آتی روند صعودی به خود بگیرد. از نگاه این دسته، دلار مدت زمان زیادی ست که بالای سطح ۲۵ هزار و ۷۰۰ تومان باقی مانده است و این به معنای آن است که بازار کف قیمتی خود را شناسایی کرده است، در نتیجه به مرور، افرادی که از هراس افت بیشتر قیمت تمایلی به خرید نداشتند، وارد بازار خواهند شد. اگر قرار باشد روند دلار صعودی شود، مسلما نخستین نشانه در بازار درهم با شکسته شدن محدوده ۷ هزار و ۲۰۰ تومانی داده خواهد شد.

منبع: اقتصاد نیوز
  • حسن ارسالی در

    به خدا به پیر به پیغمبر دلاررو دولت خودش بالا وپایین میبره نمیدونم اگه کلماتی مث ل حباب وسفته بازان تاکی میخواین تکرار کن ین دیگه عوام هم میدونن همش چرت محض هست

  • ناشناس ارسالی در

    بخدا دولت شده باج خور ازحق یتیم هم نمیگذ ره کاش این همه پولهای مردم راکه به اسم ن وسان حباب میخوره خرج این خاک وسرزمین میش د تمام این پولها بصورت پالت وچمدانی به د ست کسانی میرسد که دشمنی با ملت ایران را از اجداد خود به ارث برده اند

ارسال نظر