|
کدخبر: 128925

قیمت طلا به کجا رسید؟ (۹۹/۰۷/۲۶)

در حالی که احتمال توافق بر سر بسته محرک مالی جدید دولت امریکا قبل از انتخابات روز سوم نوامبر کاهش یافته و این مسئله سبب کاهش جذابیت سرمایه‌گذاری در بازار طلا شده است، قیمت طلا روز جمعه کاهش داشت.

اقتصاد قیمت طلا به کجا رسید؟ (۹۹/۰۷/۲۶)

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰.۴۹ درصد کاهش به ۱۸۹۹ دلار و ۲۹ سنت رسید. قیمت طلا در پایان معاملات آتی دیروز برای تحویل در ماه دسامبر با ۰.۱۳ درصد کاهش به ۱۹۰۶ دلار و ۴۰ سنت رسید.

قیمت طلا در این هفته شاهد کاهش ۱.۴ درصدی بود.

تای وونگ تحلیلگر بازار فلزات گرانبها در موسسه بی‌ام او گفت: «در حالی که تکلیف بسته محرک مالی جدید هنوز مشخص نیست، قیمت طلا همچنان تا حدود زیادی وابسته به نوسانات ارزش دلار دارد.»

وی افزود: «هرچند بدون وجود یک عامل کوتاه مدت، فضای حاکم بر بازار طلا همچنان افزایشی است، به نظر می‌رسد که قیمت قیمت در حدود ۱۹۰۰ دلار در نوسان خواهد بود و بعید است از حدود قیمت ۱۸۵۰ تا ۱۹۰۰ دلار فراتر برود.»

شاخص ارزش دلار دیروز با ۰.۲ درصد کاهش مواجه بود، اما در مسیر ثبت افزایش هفتگی قرار گرفت. همین مسئله سبب گرانتر شدن طلا برای خریدارانی شد که با ارزهای غیردلاری خرید می‌کنند.

انتشار آمارهای قوی تر از حد انتظار از میزان خرده فروشی در امریکا موجب بالا رفتن اشتها برای حضور در بازارهای پرریسک شده اما میزان تولیدات کارخانه‌ای در ماه سپتامبر افت غیرمنتظره‌ای داشته است.

به نظر می‌رسد که دموکرات‌ها و جمهوری خواهان بعید است بتوانند تا قبل از روز انتخابات بر سر بسته محرک مالی جدید توافق کنند. در عین حال موارد ابتلا به کرونا همچنان رو به افزایش است و روند ترمیم بازار کار امریکا متوقف شده است.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر