|
کدخبر: 124876

قیمت دلار در خطر ریزش جدی است

استاد اقتصاد پیش‌بینی کرد ارزش دلار در سال آینده ریزش کند.

اقتصاد قیمت دلار در خطر ریزش جدی است

وادار شدن بانک مرکزی امریکا به تزریق سنگین نقدینگی به بازارهای مالی برای کاستن از تبعات کرونا باعث شده است تا دلار تحت فشار زیادی در برابر ارزهای امن قرار گیرد. در همین رابطه استفان روچ- استاد اقتصاد دانشگاه ییل پیش‌بینی کرد سال آینده با ریزش دلار همراه باشد. به عقیده روچ این احتمال که ارزش دلار کاهش شدیدی پیدا کند دیگر یک اتفاق دور از ذهن نیست.

روچ با اشاره به اینکه داده‌های مربوط به شاخص‌های کلان نظیر پس انداز و حساب جاری چندان دلگرم‌کننده نیستند، افزود: کسری حساب جاری امریکا از هر کشور دیگری در جهان بیشتر است و در سه ماهه دوم سال وضع خیلی بدتر شده است. مجموع پس انداز دولت، کسب و کارها و شهروندان به سطوح پایین کم سابقه‌ای است که شاید تنها در طول بحران مالی ۲۰۰۹ مشابه آن را دیده بودیم.

وی که پیشتر نیز در ماه ژوین سال قبل پیش‌بینی سقوط دلار طی دو سال آینده را کرده بود معتقد است این اتفاق سال آینده خواهد افتاد و اگر روند افزایش کسری و بدهی حساب‌های دولتی ادامه داشته باشد، این ریزش تشدید خواهد شد. به عقیده این اقتصاددان امریکایی، دلار در برابر حوادث پیش روی خود از ایمنی لازم برخوردار نیست.

روچ که سابقه مدیریت شعبات بانک مورگان استنلی در کشورهای آسیایی را نیز برعهده داشته است از احتمال ۵۰ درصدی وقوع رکود اقتصادی در امریکا خبر می‌دهد و می‌افزاید: فصل پاییز احتمالا باعث اوج گیری مجدد شمار مبتلایان به کرونا در امریکا خواهد شد. شاید میزان شیوع به حدی بالا باشد که دولت مجبور به اعمال مجدد قرنطینه‌های سراسری شود که در این صورت تمام پیش‌بینی‌های خوش بینانه از ثبت رشدهای بالا در سه ماهه سوم و چهارم سال غلط از اب در خواهند آمد.

 

 

 • ناشناس ارسالی در

  نه آمریکا باشد اجازه بده ارزش دلار پایین بیاد. زهی فکر باطل

 • دکتر عالی پور ارسالی در

  سلام و عرض ادب
  خدایی این چه وضعیتی است که ایجاد شده است یک دلار بیش از 28 هزار تومان شده است استخوانهای مردم در حال خرد شدن است. چرا فکری به حال این وضعیت نمی شود؟

 • ناشناس ارسالی در

  بیاید سهام بخرید سود تو بورس دلار ۲۸هزاری چی میشه بورس عالییییی

 • کاوه ارسالی در

  روحانی هم می گفت ولی دیدید که علی برکت اله به سی تومان نزدیک می شود

 • ناشناس ارسالی در

  واقعا چگونه که دلار در جهان دچار ریزش شدید است اما در ایران سیر صعودی دارد ؟ علت چیست ؟!

 • ناشناس ارسالی در

  شاید همه منتظر انتخاب بایدن هستند ما واقعا نمی‌فهمیم اصلا مسائل ایران را چرا با انتخابات آمریکا گره میدهند ؟ مگه کارشناسان نمی‌دانند آمریکا چاره ای جز تمدید ریاست جمهوری ترامپ را ندارد زیرا در غیر اینصورت در آمریکا جنگ داخلی روی خواهد داد بنابراین اصلا نباید منتظر انتخاب بایدن بود...

 • ناشناس ارسالی در

  شما به چوپان دروغو معروف شدید همچنین چیزی وجود ندارد اگر دلار بیاد پایین پس مسکن و ماشین هم باید بیاد..

 • نا شناس ارسالی در

  اینا از بورس وقتی همه جای دنیا منفی بود سود خودشونو کردن الان همه رو سوق دادن طرف طلا ودلار

 • ناشناس ارسالی در

  هر دفعه میگید دلار در خطر ریزش است ولی هیچ وقت پایین نمیاد بالا میره ولی پایین نمیاد

 • ناشناس ارسالی در

  واقعا از خودتون خجالت بکشید

ارسال نظر