کدخبر: 102762

اظهارات جدید روحانی درباره واریز بسته‌های معیشتی

رئیس جمهوری، تامین بهداشت و درمان جامعه را وظیفه مهم دولت عنوان کرد و گفت: بسته‌های حمایتی در قالب تسهیلات بانکی، صندوق بیمه بیکاری و بسته‌های معیشتی تا زمانی‌که کووید ۱۹ روبه‌روی ما است ادامه خواهد یافت.

اقتصاد اظهارات جدید روحانی درباره واریز بسته‌های معیشتی

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز شنبه در جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا اظهارکرد: در جلسه امروز گزارشی از آمادگی وزارت بهداشت و درمان داده شد که ۱۲۰۰ مرکز در سراسر کشور برای همه افرادی که مایل یا لازم است نمونه‌گیری انجام شود آماده هستند. نمونه گیری‌ها انجام و نتیجه ابلاغ می‌شود که این یک شرایط و وسیله خوبی در کشور ما است و همچنین ۱۷ هزا رو ۵۰۰ خانه بهداشت در سراسر کشور آماده خدمات بهداشتی هستند که این هم یک افتخار بزرگی برای کشور است.

رئیس جمهوی افزود: از لحاظ علمی و تحقیقی آمار و ارقام بسیار خوبی را در این جلسه شاهد بودیم. هم مقالات علمی که در این زمینه نوشته می‌شود و همچنین تلاش‌های کارآزمایی‌های بالینی که در کشور صورت می‌گیرد و هزار و ۹۹ بیمار در این زمینه مورد تحقیق و بررسی قرار گرفتند و گزارش‌های آن آماده شده است.

روحانی ادامه داد: مردم باید شاهد باشند که نه تنها کادر درمانی در مقام عمل تلاش بسیار خوبی انجام داده بلکه در زمینه علمی و تحقیقی هم در سطح دنیا که امروز ما در رتبه علمی در سطح پانزدهم هستیم و در منطقه و جهان اسلام رتبه اول را دارا هستیم که یکی از افتخارات ما است.

رئیس‌جمهوری گفت: در جلسه امروز گفته شد با بررسی‌های که انجام شده است ۲ دارویی که در این بیماری تا حدی موثر است به‌دست آمده که استفاده می‌شود امیدواریم در سایر زمینه‌ها کارهای علمی و تحقیقاتی ادامه پیدا کند.

وی یادآور شد: از دیرباز و اخیرا همیشه بخش بهداشت و درمان ما در سطح جهان مطرح و جزو افتخارات ما بوده است. همه مردم می‌دانند که یکروزی مردم ایران برای معالجه در نوبت بودند که به اروپا یا امریکا بروند و امروز بسیاری از ایرانیان و غیرایرانیان در نوبت هستند که برای معالجه به ایران بیایند. حتی جراحی‌های مهم و پیچیده از قبیل پیوند اعضا به ایران می‌آیند.

رئیس‌جمهوری گفت: کادر درمان ما در موضوع کووید ۱۹ با همین تلاش و امکانات فعالیت خود را انجام داد این‌که هزار سی تی اسکن و‌ای سی یو در همین مدت آماده شده و ۴۰ دستگاه سی اتی اسکن جدید برای بیمارستان‌ها آماده شده مشخص است که در هنگام معالجه و تلاش، ما بیمارستان‌ها و تجهیزات کردن آنها را مورد توجه قرار داده‌ایم.

وی تاکید کرد: باید از کادردرمان از این مدافعان پرنشاط میدان سلامت که همیشه افتخار آفرین برای ما بوده‌اند تشکر کنم.

دستورالعمل‌های بهداشتی باید تا زمان طولانی در دستور کار باشد

روحانی درباره ویروس کووید۱۹ اظهارکرد: مردم باید به این نکته توجه کنند این اپیدمی طولانی است و پایان مشخص و روشنی برای آن در اختیار نداریم. تا زمانی که بتوانیم به یک واکسن مورد تایید و در دسترس برسیم، ممکن است با زمان طولانی روبه‌رو باشیم.

رئیس‌جمهوری افزود: پس در ذهن مردم این نباشد که امروز احتیاط می‌کنیم، دست‌ها را می‌شوییم، ماسک هم می‌زنیم و فاصله را رعایت می‌کنیم ولی این بیماری تا ۱۵ روز دیگر حذف می‌شود بلکه این تصور باید حذف شود.

روحانی با تاکید بر اینکه دستورالعمل‌های بهداشتی باید تا زمان طولانی در دستور کار باشد، تصریح کرد: اجتماعاتی که مردم در کنار همدیگر قرار می‌گیرند؛ عروسی، عزا، اجتماعات قومی و قبیله‌ای و... باید برای مدتی کنار بگذاریم تا زمانی که بهداشت و درمان ما اعلام کند و بگوید این احتیاط‌ها دیگر لازم نیست.

وی با اشاره به شیوع کرونا در یک منطقه خاطرنشان کرد: وزیر بهداشت در جلسه امروز اعلام کرد در یکجا شاهد پیک این اپیدمی هستیم که منشا آن عروسی بوده و مشکل ایجاد کرده که این مشکل هم برای مردم، کادر درمانی و خسارت برای اقتصاد و نظام درمانی کشور است.

نمی‌توان به امید کاذب تکیه کرد

روحانی با بیان اینکه مردم به این نکته توجه کنند آنچه برای آینده مدنظر قرار می‌دهند، یک هفته و ماه نباشد بلکه آینده چند ماه یا پایان سال است، ابرازکرد: هرچه جلوتر می‌رویم، ابعاد این ویروس برای ما روشن‌تر می‌شود. در همان آغاز یک امید کاذبی برای مردم ایجاد شده بود که با گرم شدن هوا ویروس حذف می‌شود ولی دیدیم که گرمای هوا تاثیری بر این ویروس نداشت. یا شایع شد که این ویروس به‌تدریج ضعیف می‌شود.

رئیس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه براساس یک امید کاذبی که مبنای علمی ندارد و متخصصان ما آن را تایید نمی‌کنند، نمی‌توان تکیه کرد، عنوان کرد: در این شرایط چاره و هیچ راه دومی نداریم. باید کار کنیم، کارخانه‌های ما فعال باشد، مغازه‌ها باز باشد و رفت و آمدها در حد ضرورت در جریان باشد و مقابله با ویروس هم ادامه داشته باشد. اینکه ضدانقلاب مدام تبلیغ می‌کند که همه کارها باید تعطیل باشند و برخی از رسانه‌های ما که مطلب ندارند، مطالب شب قبل رسانه‌های ضد انقلاب را تکرار می‌کنند، درست نیست.

روحانی اضافه کرد: اینکه مساجد باز شده و مردم به عبادات مشغول هستند، چه اشکالی دارد اما این فاصله‌گذاری‌ها و دستورالعمل‌ها باید رعایت شود.

 

منبع: ایرنا
 • ناشناس ارسالی در

  چرابرای ما که شوهرم بیکاره وپنج نفر هستیم کالایا بسته معیشتی تعلق نگرفته

 • رضا اکبرزاده ارسالی در

  بخدا دیگه نمیدانم چه کنم با قرض دخترم رابه خانه بخت فرستادم ازترس طلبکارها بیرون نمیره کاری هم ندارم اگه قصم بخورم که برای صبحانه نان نداشتیم باورنمیکند

 • ناشناس ارسالی در

  چون وضع گردش مالی حساب بانکی شوهرتون توپه و از چشم دولت پنهان نمونده . . .

 • ناشناس ارسالی در

  چرا هیچکس بفکر معلولین نیست.اونای که توان کار دارن توی نون شب موندن.اونای که چیزی برای فروش داشتن فروختن وتموم شد بازم گیرن.ولی معلولین نه توان کار دارن نه کسی کاری بهشون میده.اقی قبادی دانا و نوبخت هم جز دروغ هیچی به معلولین نمیدن.از بس شعار دادین دیگه گدایی هم بهمون نمیدن چکار کنیم.دزدی هم از دستمون بر نمیاد کجا بریم.خودکشی هم دل میخواد که نداریم بکی بگیم روزگارمون خرابه

 • ناشناس ارسالی در

  خاک بر سرتون با بسته های گدایی تون

 • حسن مومنی ارسالی در

  روحانی مثل سگ پشیمانم از این که پای تو ایستادم و ازت طرفداری کردم تو دروغی بیش نیستی حقباز

 • ناشناس ارسالی در

  جناب آقای روحانی ما ک از شما نه تدبیری دیدیم نه امیدی به زندگی ببخشید اگه الان این حرفا رو می‌زنید از فشار بی پولیه چرا به عده‌ای دادید ولی از عده‌ای قانون اساسی را ک خودتان نوشته ولی برای عمل نیست شما حتی دستور رهبر را هم نشنیده گرفتید بعدم از کجا برا معالجه میان ایران ما به خودمون محل نمیذارن چطور از خارج نوبت میگیرن اشکال نداره چون ادمیکه خودشو بخواب زده هیچکس نمیتونه بیدارش کنه متاسفانه شما هم همینطور ی رئیس دولت تدبیر و امید

ارسال نظر