|
کدخبر: 128353

خبر خوب استخدامی برای خانواده های ایثارگران

معاون رئیس‌جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: تا پایان برنامه ششم توسعه ۳۰ هزار فرزند شهید و جانباز بالای ۷۰ درصد به استخدام دولت درخواهند آمد.

اجتماعی خبر خوب استخدامی برای خانواده های ایثارگران

سعید اوحدی روز سه شنبه ۲۲مهرماه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه تصریح کرد: بنیاد شهید برای تحقق جهش تولید کارگروه‌های مسکن، اشتغال، درمان، فرهنگی و اصلاح قوانین را تشکیل داده است.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات اصلی بنیاد شهید عدم همخوانی برخی قوانین با شرایط روز است و بر این اساس برخی قوانین به‌ویژه در بحث اشتغال جهت بهبود زندگی خانواده شهدا باید اصلاح شود.

اوحدی با اشاره به ظرفیت‌های استانها برای ایجاد اشتغال و تامین مسکن برای جامعه ایثارگری تصریح کرد: در گذشته از ظرفیت استانها غفلت شده بود که با فعالیت‌های میدانی و انعقاد تفاهمنامه‌های اشتغال و مسکن درصدد احیای این ظرفیت‌ها هستیم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: تا پایان برنامه ششم توسعه ۳۰ هزار فرزند شهید و جانباز بالای ۷۰ درصد به استخدام دولت درخواهند آمد.

اوحدی با اشاره به توان ویژه خانواده شهدا در عرصه‌های علمی گفت: وجود ۳۰۰ نخبه ایثارگر در آذربایجان غربی و ۲ هزار نخبه شاهد و ایثارگر در کشور گویای ظرفیت‌های عظیم این جامعه برای توسعه ایران اسلامی است.

وی رفع مشکلات درمانی خانواده شهدا و ایثارگران را یکی از اقدامات شاخص برشمرد و گفت: ۲٠٠٠ میلیارد تومان اعتبار با حمایت سازمان برنامه و بودجه برای پرداخت مطالبات درمانی از جمله بیمه دی پرداخت شد.

 

 

منبع: ايسنا

ارسال نظر