کدخبر: 49511

جولان دست‌دوم‌ها در بازار خودرو

پراید تا یک سال قبل خودروی ارزان قیمتی بود که تقریبا بیشتر افراد جامعه می‌توانستند با حدود ۲۰ تا ۲۴ میلیون تومان آن را خریداری کنند، اما اکنون این خودرو نیز به اصطلاح شاه نشین قیمت‌ها شده است.

گسترش‌نیوز: در یک سال گذشته نرخ پراید از ۲۱ میلیون و ۳۲۴هزار تومان به ۴۹میلیون و ۸۰۰هزار تومان رسیده که جهش بسیار زیادی محسوب می‌شود.

dasetdovomm1.jpg

افزایش نرخ پراید صفر سبب شده تا نرخ انواع خودروی پراید دست دوم و کارکرده نیز در بازار بالا رود.

قیمت پراید دست دوم ۲۶فروردین

نگاهی به آگهی‌ها نشان می‌دهد که پراید مدل ۷۹ با ۱۷۰هزار کیلومتر کارکرد به نرخ ۱۹میلیون و ۵۰۰هزار تومان فروخته می‌شود و پراید مدل ۱۳۸۴ با ۴۰۰هزار کیلومتر کارکرد برابر با ۱۷میلیون و ۷۰۰هزار تومان تعیین شده است.

همچنین پراید هاچ بک مدل ۸۳ نیز ۱۵میلیون تومان، پراید هاچ بک کره‌ای مدل ۸۳ هم ۱۷میلیون و ۸۰۰ تومان، پراید مدل ۸۲ هم ۱۷میلیون تومان و پراید ۱۴۱ مدل ۸۴ نیز ۱۸میلیون تومان برای فروش آگهی شده‌اند.

پراید مدل ۸۳ با ۲۲۰هزار کیلومتر کارکرد نیز ۲۰میلیون و ۵۰۰هزار تومان فروخته می‌شود.

یک پراید مدل ۸۴ هم ۲۲میلیون تومان قیمت‌گذاری شده البته نرخ انواع پراید تولید سال ۸۴ در آگهی‌ها بین ۱۶میلیون و ۵۰۰هزار تا ۲۴میلیون تومان تعیین شده است.

پراید مدل ۸۶ دوگانه سوز کارخانه‌ای هم با ۱۴۲هزار کیلومتر کارکرد به نرخ ۲۵میلیون تومان به فروش می‌رسد.

پراید مدل ۸۹ قیمتی بسیار بالاتر دارد و تقریبا بیش از ۷تا۸ میلیون تومان از نرخ پراید صفر مدل فروردین ۹۷ گران تر شده است و به نرخ ۲۹میلیون تومان فروخته می‌شود.

هرچند ماجرا به اینجا ختم نمی‌شود بلکه پراید مدل ۸۹ با ۱۶۰هزار کیلومتر به نرخ ۳۷میلیون تومان برای فروش آگهی شده است.

مدل ۹۱ این خودرو با ۱۶۳هزار کیلومتر کارکرد نیز ۳۴میلیون تومان فروخته می‌شود.

قیمت‌ها در بازار خرید و فروش پراید بسیار عجیب است به طوری که پراید مدل ۹۵ با ۶۷هزار کیلومتر کارکرد به نرخ ۴۲میلیون و ۵۰۰هزار تومان برای فروش گذاشته شده است.

پراید ۱۳۱ مدل ۹۷ با هزار و ۱۴۱کیلومتر کارکرد به نرخ ۴۴میلیون و ۹۵۰هزار تومان به فروش می‌رسد و باید گفت نرخ این مدل پراید از ۳۸میلیون و ۲۰۰هزار تومان تا ۴۵میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

ماجرا به اینجا ختم نمی‌شود بلکه برای نمونه نرخ انواع پراید ۱۳۱ مدل ۹۷ و صفر از ۴۰ تا ۴۸میلیون تومان نرخ دارند.

این در حالی است که نرخ پراید ۱۱۱ مدل ۹۸ نیز ۴۹میلیون و ۲۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود البته حتی نرخ خودروی پراید صفر تا ۵۰میلیون تومان هم در بازار بالا رفته است.

با توجه به این قیمت‌ها می‌توان گفت آشفته بازار خودرو گویا قرار نیست به این زودی سامان بگیرد و با وجود پیش‌بینی‌ها مبنی بر تاثیر افزایش تولید بر کاهش نرخ ها، هنوز این اتفاق در بازار نیافتاده و به نظر نمی‌رسد نرخ خودرو و به ویژه پراید به عنوان خودروی بیشتر خانواده‌ها حداقل به نرخ ابتدای سال ۹۷ بازگردد.

منبع: خبرآنلاین

اخبار مرتبط

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید