کدخبر: 62237

آیا از این جیب به اون جیب دولتی مسکن را ارزان می‌کند؟

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: حدود ۱۵ درصد از زمین‌های دولتی در حال واگذاری به وزارت راه و شهرسازی است و هنوز مقاومت زیادی در میان دستگاه‌های اجرایی برای این اقدام وجود دارد.

گسترش نیوز - محمدرضا رضایی کوچی در خصوص آخرین اقدامات دولت برای مدیریت بازار مسکن گفت: جلساتی با دولت در مورد آزادسازی زمین‌های مربوط به وزارتخانه‌های مختلف داشتیم. دستگاه‌های دولتی مقاومت زیادی برای واگذاری این زمین‌ها و مشارکت برای تامین مسکن دارند.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حدود ۱۵ درصد از این زمین‌ها در حال واگذاری به وزارت راه و شهرسازی است و هنوز مقاومت زیادی در میان دستگاه‌های اجرایی برای این اقدام وجود دارد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس اظهارکرد: قوانین لازم برای این اقدام وجود دارد اما باید به مرحله اجرا برسد که متاسفانه با مقاومت‌های زیادی روبه‌رو است.

رضایی کوچی گفت: دولت اقدامات محدودی در زمینه اعطای تسهیلات و واگذاری زمین‌ها برای مدیریت بازار مسکن انجام داده است اما مجلس از عملکرد دولت در این زمینه راضی نیست. وزارت راه و شهرسازی و مجموعه دولت باید در این زمینه تحرک بیشتری داشته باشد. متاسفانه تحرک لازم دیده نمی‌شود.

وی گفت: با توجه به عدم تحرک دولت در مدیریت بازار مسکن، کمیسیون عمران به فاز نظارتی وارد شده است و به زودی گزارشی را در ارتباط با عملکرد وزارت راه و شهرسازی و سایر دستگاه‌ها در مدیریت بازار مسکن ارائه خواهیم داد و تخلفات دستگاه‌ها در عدم اجرای قانون بودجه و قانون برنامه برای مدیریت بازار مسکن به مجلس ارجاع می‌شود.

منبع: مهر

اخبار مرتبط

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید