|
کدخبر: 192649

جواب توهین آمیز گواردیولا به کلوپ!

پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی، در پاسخ به انتقادات یورگن کلوپ، سرمربی لیورپول، از خریدهای سیتیزن‌ها در این پنجره نقل و انتقالاتی، گفت که اگر ناراحتند می توانند به دادگاه شکایت کنند!

ورزش جواب توهین آمیز گواردیولا به کلوپ!

در سال های اخیر فرپلی مالی یکی از موضوعات حساس برای دو سرمربی مطرح لیگ برتر بوده است.

پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی، در پاسخ به انتقادات یورگن کلوپ، سرمربی لیورپول، گفته است که اگر از خریدهای گران قیمت سیتیزن ها خوشش نمی آید، می تواند به دادگاه برود.

کلوپ به تازگی ادعا کرده که گواردیولا هیچ محدودیتی در هزینه کردن ندارد و این برتری ناعادلانه ای برای سرمربی اسپانیایی است. اما گواردیولا معتقد است که منچسترسیتی به پروتکل بازی فرپلی مالی پایبند است و فقط مدیریت خوبی دارد.

این دو سرمربی چهار عنوان قهرمانی گذشته در لیگ برتر (سه عنوان برای گواردیولا و یکی برای کلوپ) را بین خود تقسیم کرده اند، بنابراین رقابت بین آنها باعث ایجاد تنش شده و گاهی این تنش به رسانه ها نیز کشیده می شود.

گواردیولا گفت: "برخی از مالکان می خواهند منفعت ببرند، مالکان باشگاه ما هیچ سود و منفعتی نمی خواهند. بنابراین آنها روی تیم سرمایه گذاری نمی کنند، در حالی که ما هرچه در توان داریم سرمایه گذاری می کنیم.

قبلاً فقط یک یا دو باشگاه وجود داشت. حالا چلسی با رومن آبراموویچ و باشگاه ما با شیخ منصور وجود دارد. آنها می خواهند در فوتبال سرمایه گذاری کنند. مشکل چیست؟ ما محدودیت هایی برای فرپلی مالی داریم و اگر آنها با هزینه هایی که سیتی پرداخت می کند موافق نیستند، می توانند به دادگاه بروند و شکایت کنند.

ما جک گریلیش را خریدیم زیرا بازیکنانی را حدود ۷۰ میلیون یورو فروختیم بنابراین در نهایت تنها حدود ۵۰ میلیون یورو هزینه کرده ایم. ما کاملاً از قوانین پیروی می کنیم. در باشگاه ما مالکان نمی خواهند پول از دست بدهند، اما آنها می خواهند هزینه کنند، بنابراین ما می توانیم این کار را انجام دهیم.

سالها پیش وقتی منچستریونایتد عناوین زیادی کسب کرد، به این دلیل بود که آنها پول بیشتری نسبت به باشگاه های دیگر خرج کردند. آیا این را به خاطر دارید؟ در آن زمان منچسترسیتی نمی توانست این کار را انجام دهد زیرا ما مالکان فعلی را نداشتیم."

کلوپ با اشاره به منچسترسیتی گفته بود: "ما تنها اجازه داریم پولی را که به دست می آوریم خرج کنیم... آنها بدیهی است که هیچ محدودیتی ندارند."

منبع: ورزش ۳

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...