|
کدخبر: 131852

توضیح حاجی‌میرزایی درباره ۳ روش جذب معلمان

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به سه روش برای جذب معلمان گفت: سرجمع بقیه ردیف‌ها را بالا می‌برند سهم آموزش و پرورش پایین می‌آید، خواهش ما این است سهم آموزش و پرورش را همانگونه که پیش‌بینی می‌شود در نظر بگیرند.

فرهنگ توضیح حاجی‌میرزایی درباره ۳ روش جذب معلمان

 محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه جلسه با رئیس کمیسیون آموزش مجلس در جمع خبرنگاران‌ اظهار کرد: در این جلسه درباره نیروی انسانی، اعتبارات آموزش و پرورش، عدالت و کیفیت آموزشی، زیست بوم جدید و شکل گیری آموزش مجازی گفت‌وگوهای مفصلی انجام شد.

وی افزود: در دو سال اخیر سهم بودجه دولت برای آموزش و پرورش بیشتر از سهمی است که در کمیسیون تلفیق به این وزارتخانه تعلق می‌گیرد یعنی مقداری از سهمی که دولت تخصیص داده است در کمیسیون تلفیق کاهش می‌یابد. چون سرجمع بقیه ردیف‌ها را بالا می‌برند سهم آموزش و پرورش پایین می‌آید، خواهش ما این است سهم آموزش و پرورش را همانگونه که پیش‌بینی می‌شود درنظر بگیرند.

وزیر آموزش و پرورش درباره خصوصی‌سازی آموزش توسط دولت و کم شدن سهم آموزش و پرورش از بودجه عمومی دولت، تصریح کرد: این گزاره درست نیست به جهت اینکه سهمی که دولت برای آموزش و پرورش می‌گذارد در مجلس کاهش پیدا کرده و نه افزایش بنابراین برای اصلاح این روند درخواست کردیم و قطعاً کمک خواهند کرد که سهم آموزش و پرورش کاهش نیابد.

دریافت ۱۳ هزار میلیارد تومان علاوه بر بودجه مصوب

حاجی میرزایی ادامه داد: امسال دولت درباره آموزش و پرورش حمایت‌های ویژه‌ای کرد و بیش از ۱۳ هزار میلیارد تومان بیشتر از رقمی که در بودجه مصوب سالانه آموزش و پرورش پیش‌بینی شده بود به آموزش و پرورش تعلق گرفت که برای افزایش حقوق فرهنگیان و پرداخت پاداش پایان خدمت بود‌.

سیاست اصلی آموزش و پرورش توسعه کیفی مدارس دولتی

وزیر آموزش و پرورش متذکر شد: سیاست ما تغییری نکرده است بنابراین اولویت نخست، توسعه کیفی مدارس دولتی است چون بیش از ۸۹ درصد مدارس ما دولتی است و موظفیم خدماتی که ارائه می‌کنیم با کیفیت باشد بنابراین سیاست این وزارتخانه حمایت قاطع از مدارس دولتی و ارتقای کیفیت آن است. البته در کنار آن مدارس غیردولتی هم کار می‌کنند و کمک خوبی به آموزش و پرورش دارند. ۱۱ درصد دانش آموزان ما در مدارس غیردولتی تحصیل می‌کنند.

۸۰ هزار معلم غیررسمی باید تعیین تکلیف شوند

حاجی میرزایی در پاسخ به این پرسش که میزان فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان و رجایی به چه میزان باشد دیگر آموزش و پرورش برای به کارگیری نیروی حق التدریس نیازی نخواهد داشت؟گفت: هم اکنون مشکل ما ظرفیت دانشگاه فرهنگیان نیست به جهت اینکه پیرامون آموزش و پرورش حدود ۸۰ هزار نفر از افرادی هستند که مربی پیش دبستانی، خرید خدمت، سرباز معلم و معلم حق التدریس بوده و هم اکنون شاغل هستند بنابراین باید تعیین تکلیف شوند تا این افراد تعیین تکلیف نشوند اگر از دانشگاه فرهنگیان همه نیاز را تکمیل کنیم این افراد بلاتکلیف می‌مانند.

وی ادامه داد: پیش‌بینی کردیم تا سال ۱۴۰۴ روند نیاز به نیروی انسانی برحسب استان، منطقه، جنسیت و رشته تحصیلی انجام شود و متناسب با نیاز ظرفیت لازم را در دانشگاه‌های شهید رجایی و فرهنگیان ایجاد خواهیم کرد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: هم اکنون با محاسبات انجام شده، مسیر ورود به آموزش و پرورش از سه طریق است دانشجو معلمان، ماده ۲۸ و تبدیل وضعیت افراد و مجموعه اینها تا سال ۱۴۰۴ به تعادل می‌رسد و نیروی انسانی مورد نیاز ما را تأمین خواهد کرد.

 

منبع: تسنیم
 • مربی پیش دبستانی ارسالی در

  شما را بخدا فکری بحال ما مربیان پیش دبست انی ۹۲ به بعد کنید

 • مربی پیش دبستانی ارسالی در

  از تمام بزرگوارانی که رای ونظرشان می توا ند دستگیر ما مربیان پیش دبستانی ۹۲ به بع د باشدعاجزانه التماس میکنیم دست یاری درا ز کنند وقصه پر غصه ما را شنوا وچاره اندی شی کنند

 • مربی پیش دبستانی ارسالی در

  مسئولان عزیز امروز شما گره گشای مشکلات و بلا تکلیفی ما مربیان پیش دبستانی۹۲به بعد باشید تا هم محبوب دلهای امروز شوید وهم ما پشتیبان فردا وفرداهایتان باشیم هر کدا م از ما پرورش دهنده ی نسلها ی آینده وترب یت گر کودکانی معصوم ودر یک کلام آموزش وپ رورش دهنده یک ملت هستیم

 • محمود ارسالی در

  با سلام. لطفا نظراکثریت فرهنگیان براینست که فقط مساله آموزش رسانه ای شود.دیگرموا ردازقبیل حقوق ومزایا لزومی نیست تیترکنیم ...برخی ازدستگاه درسال گاهو دوباراضافه حقوق شامل حالشون میشه 40سال کم وبیش حتی یکباررسانه ای نشدند.آموزش وپروش بایدازجم له دستگاههای باشد که فقط کیفیت آموزش پرو رش آن درصدراخبارباشدولاغیر...

ارسال نظر