|
کدخبر: 145638

شگرد جدید کلاهبرداران در خرید دام

فرمانده انتظامی نظرآباد با انتشار تصاویر کلاهبرداران حرفه‌ای از شهروندان درخواست کرد برای شناسایی به پلیس آگاهی نظرآباد مراجعه کنند.

فرج‌الله اسداللهی اظهار کرد: در پی اعلام شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر اینکه افرادی با پیشنهاد مبالغ بالا اقدام به خرید دام از آنها در ازای ارائه چک‌ های بلامحل و کلاه‌برداری از این طریق کرده‌اند، بلافاصله بررسی موضوع در دستور کار پلیس آگاهی شهرستان نظرآباد قرار گرفت.

وی در خصوص شگرد متهمان بیان کرد: ۲ نفر با ظاهری موجه با حضور در مراکز فروش دام و انجام معامله با قیمت بالاتر از عرف بازار اعتماد فروشنده‌ها را جلب کرده و با صدور چک‌های بلامحل اقدام به کلاه‌برداری از آنها می‌کردند.

فرمانده انتظامی نظرآباد تصریح کرد: با تلاش کارآگاهان و اقدامات پلیسی صورت گرفته، ۲ نفر از متهمان اصلی در تهران شناسایی و پس از دریافت نیابت قضائی به آنجا اعزام و پس از چند روز تعقیب و مراقبت شبانه‌روزی طی یک عملیات غافلگیرانه متهمان را در مخفیگاهشان دستگیر و برای ادامه تحقیقات به پلیس آگاهی نظرآباد منتقل کردند.

وی خاطرنشان کرد: متهمان در بازجویی‌های پلیسی اعتراف کردند که با تأسیس یک واحد تجاری و یک دامداری در شهر نظرآباد و خرید اقلام غذایی و احشام از فروشندگان با پیشنهاد مبالغ بالاتر از نرخ بازار و صدور چک‌های بلامحل اقدام به کلاه‌برداری کرده و سپس متواری می‌شدند.

اسداللهی با بیان اینکه متهمان در بازجویی‌های انجام شده به ۲۰ فقره کلاه‌برداری به ارزش ۲۰ میلیارد ریال اعتراف کردند، گفت: تاکنون تعدادی از مال‌باختگان برای شناسایی اموالشان به پلیس آگاهی دعوت شده و متهمان نیز به همراه پرونده متشکله برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

وی متذکر شد: با توجه به احتمال سرقت‌های متعدد توسط این افراد، بازپرس شعبه دوم دادگستری شهرستان نظرآباد دستور چاپ تصاویر بدون پوشش متهمان را در رسانه‌های جمعی صادر کرده است، بنابراین از شهروندانی که به این شیوه و یا توسط این افراد مورد کلاه‌برداری قرار گرفته‌اند درخواست می‌شود تا برای پیگیری شکایت خود به اداره مبارزه با جعل و کلاه‌برداری پلیس آگاهی شهرستان نظرآباد واقع در سایت اداری- جنب دادگستری نظرآباد مراجعه و یا با شماره تلفن ۴۵۴۰۳۵۶۰-۰۲۶ تماس حاصل کنند.

کلاهبردار1

کلاهبردار2

منبع: مهر

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...