|
کدخبر: 177087

برگ سبز پلیس در دادگاه نامعتبر است!

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران گفت: برگ سبز پلیس در دادگاه اعتباری ندارد، تضمین امنیت مالکیت خودرو به عنوان یک کالای سرمایه‌ای لازم و ضروری است.

کانون سردفتران: علی خندانی ضمن تاکید بر تنظیم سند خودرو در دفاتر اسناد رسمی اعلام کرد: این تضمین امنیت جز با سند رسمی و تنظیم اسناد رسمی در دفاتر اسناد رسمی امکان‌پذیر نیست و در این خصوص بخشنامه سال ۱۳۸۵ ریاست وقت قوه قضاییه تکلیف همه دادگاه‌ها و مراجع قضایی را در این خصوص مشخص و اعلام کرده که مراجع قضایی فقط اسناد رسمی تنظیم شده در دفاتر اسناد رسمی را بپذیرند و این به معنای این است که مدارک صادر شده مانند برگ سبز در مراجع قضایی قابلیت استناد و اعتبار ندارد.

وی با بیان اینکه متاسفانه برخی از افراد با راهنمایی اشتباه، مردم رابه زحمت و دردسر می‌اندازند، افزود: در این راستا برخی از خبرنگاران ناآگاه رسانه‌ها و حتی مسئولانی که اشراف کامل به مواد قانونی ندارند نیز دیده می‌شوند.

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران با اشاره به اینکه مردم از سردرگمی خسته شده اند، گفت: حرف نهایی و پایانی را قانون می‌زند و همه باید از قانون موجود تمکین کنیم.

خندانی با تاکید مجدد بر پیگیری و شکایت از افرادی که عدم رعایت قانون را ترویج می‌کنند اظهارکرد: کانون سردفتران و دفتریاران با جدیت به دنبال شکایت از افرادی است که با تفسیر اشتباه خود از قانون، مردم به به اشتباه می‌اندازند.

وی درپی اظهارنظر برخی از افراد و مسئولان درخصوص عدم لزوم تنظیم سند رسمی خودرو در دفاتر اسناد رسمی نیز گفت: از افرادی که به هر شکل و نوعی در هر جایگاه و مقامی نسبت به ترویج بی‌قانونی در کشور ازجمله عدم لزوم تنظیم سند رسمی برای خودرو در دفاتر اسناد رسمی اقدام کنند، در مراجع رسمی و قانونی شکایت می‌کنیم.

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران ضمن تاکید بر تنظیم سند خودرو در دفاتر اسناد رسمی اعلام کرد: رای اخیر دیوان عدالت اداری که مستند برخی افراد قرار گرفته به‌هیچ عنوان ارتباطی به عدم تنظیم سند قطعی خودرو در دفاتر اسناد رسمی ندارد.

وی توضیح داد: تا قبل از سال ۸۶ که بحث قانون تخلفات راهنمایی و رانندگی در مجلس تصویب شد ابهامات کماکان برقرار بود اما با تصویب ماده ۲۹ قانون رسیدگی به تخلفات راهنمایی و رانندگی این موضوع کاملاً شفاف شد و در آن قانون گفته شد که مردم، افراد و مراجعه کننده‌ها باید ابتدا به مراکز تعویض پلاک نیروی انتظامی جهت تعویض پلاک و بعد از آن برای تنظیم سند به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنند. این ماده قانون را حتی اگر فردی سواد حقوقی هم ندارد متوجه می‌شود و کاملاً مشخص است تکلیف هر مجموعه چیست و هیچ جای این قانون به بحث اختیاری شدن اشاره نشده است.

 

منبع: ایران جیب
 • ناشناس ارسالی در

  واقعا پلیس حق ندارد وسندش اعتبار ندارد خدایا نگھبان پلیس باش

 • آشنا ارسالی در

  با این تورم و هزینه بالای زندگی لطفا برا ی مردم هزینه تراشی نکنید همه مردم به این موضوع واقفند که ادارات ثبت فقط برای درا مد کلان نقل و انتقال خودرو دست بردار نیس تند وگرنه همان برگه سبز نیروی انتظامی بر ای احراز مالکیت خودرو کافیست .

 • شهروند ارسالی در

  پول زور وبیدلیل از مردم می خواهید بگیرید از نیروی انتظامی متشکر متشکر

 • ناشناس ارسالی در

  مگه خودرو صفر را شما سند میزنید خودرو صف ر باهمان برگ سبز که شما به خاطر رسیدن ب ه مبالغ نجومی ادعا میکنید بی ارزش است مع امله میشود قوه قضاییه هم باهمان برگ سبز همه شکایات را رفع و رجوع میکند

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...