|
کدخبر: 136595

بارش‌ برف و باران در تهران تا کی ادامه دارد؟

مدیرکل هواشناسی استان تهران با اشاره به اینکه سامانه بارشی امروز تهران ترک می‌کند گفت: وقوع رگبار برف و باران در استان پیش‌بینی شده است.

مجتبی جلالی در خصوص وضعیت جوی و آب و هوایی استان تهران از تناوب و ادامه دار بودن بارندگی‌ها در مناطق مختلف استان به ویژه نیمه شرقی و جنوبی تا ظهر امروز خبر داد و اظهارکرد: سامانه بارشی امروز تهران را ترک می‌کند.

وی گفت: پیش از ظهر امروز همزمان با خروج کامل سیستم فعال بارشی، از شدت ناپایداری‌ها به شکل قابل ملاحظه‌ای در سطح استان کاسته می‌شود.

جلالی افزود: از ظهر امروز تا بامداد دوشنبه به واسطه رطوبت به جا مانده، به صورت منطقه‌ای و محلی، در برخی مناطق به‌خصوص نیمه شمالی استان رگبار باران، بارش پراکنده، ارتفاعات رگبار برف (ضعیف‌تر از امروز) قابل پیش‌بینی است.

مدیر کل هواشناسی استان تهران عنوان کرد: اگر وضعیت با تغییرات زیاد همراه نباشد پایان هفته سیستم جوان و تازه نفس دیگری هوای استان تهران را بارانی و ارتفاعات را برفی خواهد کرد.

وی در خصوص وضعیت جوی کنونی استان گف: امروز از اوایل وقت شاهد آسمانی ابری گاهی بارانی، به‌تدریج قطع بارش خواهیم بود و بعد از ظهر و شب با احتمال بارش پراکنده روبه‌رو هستیم و برای امروز حداکثر دما ۱۰ درجه سانتی گراد و حداقل دما ۷ درجه سانتی گراد پیش‌بینی می‌شود.

منبع: مهر

ارسال نظر