|

بخوانید :

کدخبر: 221401

نمادهای تاثیر گذار بر بازار بورس امروز ( ۸آذر)

دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ شاخص کل بورس نزول کرد و ۸۸ درصد از ارزش معاملات بازار سهام به اوراق بدهی دولتی اختصاص داشت.

بورس نمادهای تاثیر گذار بر بازار  بورس امروز ( ۸آذر)

در معاملات روز دوشنبه شاخص کل بورس پایتخت نسبت به روز گذشته ۴ هزار و ۱۸۳ واحد افت کرد و به رقم یک میلیون و ۳۶۳ هزار واحد رسید. شاخص هم وزن نیز افت کرد و با کاهش ۸۲۱ واحدی در سطح ۳۷۴ هزار و ۱۶۷ واحدی ایستاد.

همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) ۱۰ واحد بالا آمد و در سطح ۱۹ هزار و ۵۰۳ واحد قرار گرفت.

نمادهای تأثیرگذار بر شاخص

امروز نمادهای «کچاد»، «فارس» و «فولاد» بیشترین تاثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند. همچنین سه نماد «شفن»، «شتران» و «وغدیر» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای «مارون»، «غصینو» و «فرابورس» بیشترین تاثیر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «بپاس»، «کزغال» و «دماوند» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند.

پرتراکنش‌ترین نمادها

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس شستا صدرنشین است و انرژی۳ و فولاد در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای فجهان، سمگا و گدنا پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

رشد ارزش معاملات

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام با افزایش ۶۵۳ درصدی به رقم ۳۷ هزار و ۶۱۹ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۳۳ هزار و ۷۰ میلیارد تومان بود که ۸۸ درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد سهام نیز رشد کرد و با افزایش ۳ درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم ۳ هزار و ۵۱۰ میلیارد تومان رسید که ۹ درصد از ارزش کل معاملات بازار را شامل می‌شود.

بورس

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...