|
کدخبر: 166330

معاملات مشکوک۱۵ نماد در بورس امروز

در روز افت ۹۶۳۴ واحدی شاخص، دهمین تامین سرمایه بازار سرمایه، چهار سرمایه‌گذاری استانی و سه شرکت سیمانی به همراه ۷ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

بورس معاملات مشکوک۱۵ نماد در بورس امروز

در جریان معاملات نخستین روز کاری این هفته، بازار سهام همچنان با روند منفی و افت نرخ آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت، نماگر بازار با افت ۹۶۳۴ واحدی و عقب نشینی به کانال یک میلیون و ۲۳۳ هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از ۱.۵ و ۱۰.۵ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به‌دست شد که بالا بودن ارزش معاملات فرابورس مربوط به معاملات اوراق است. بیشترین حجم معاملات هم به بانک ملت، ایران خودرو، ملی مس، شستا به همراه بانک صادرات با داد و ستد ۱۷۱، ۶۹، ۵۷، ۴۶ و ۴۱ میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۲۲ تا دو برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته‌اند.

در صدر این فهرست، سرمایه‌گذاری کرمان حاضر در بازار دوم بورس با افت ۱.۹ درصدی نرخ سهام و صف فروش، شاهد داد و ستد ۹.۸ میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت‌های سرمایه‌گذاری همدان، سیمان مازندران، سرمایه‌گذاری فارس، سیمان داراب، سموم علف کش، سرمایه‌گذاری کهکیلویه و بویر احمد، روز دارو، فولاد سپید فراب کویر، بیمه پاسارگاد، سیمان شرق، صنایع شیمایی ایران، بیمه آرمان، تکادو و تامین سرمایه دماوند (دهمین تامین سرمایه بازار سرمایه) مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور تامین سرمایه دماوند، چهار سرمایه‌گذاری استانی، سه شرکت سیمانی به همراه ۷ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

منبع: بورس پرس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...