|
کدخبر: 327101

۳ محصول محبوب ایران خودرو گران شد + سند

مدیرعامل ایران خودرو در نامه‌ای به رئیس اداره نظارت بر ناشران گروه صنعتی و معدنی سازمان بورس و اوراق بهادار، افزایش نرخ سه محصول خود را اعلام کرد.

اقتصاد ۳ محصول محبوب ایران خودرو گران شد + سند

براساس نامه علی‌مردان عظیمی، نرخ هایما S7 در کارخانه حدود ۹۲ میلیون تومان افزایش یافته است. به این ترتیب، شرکت ایران خودرو هر دستگاه هایما S7 را که پیش از این حدود ۸۷۵ میلیون تومان به مشتریان واگذار می‌کرد، از این به بعد با قیمتی نزدیک به ۹۶۷ میلیون تومان عرضه خواهد کرد. همچنین نرخ کارخانه‌ای دیگر محصول خانواده هایما نیز حدود ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است. پیش از این، ایران خودرو هر دستگاه هایما S5 را با قیمتی حدود ۸۵۰ میلیون تومان به فروش می‌رساند.

 

اما نرخ هایما S۸ کمتر از دو عضو دیگر خانواده هایما رشد کرده است. این محصول که به تازگی به سبد محصولاتی ایران خودرو اضافه شده رشدی حدود ۸۵ میلیون تومان را به خود دیده است. هایما S۸ پیش از این با قیمتی حدود یک میلیارد و ۷۰ میلیون تومان فاکتور می‌شد اما از این به بعد متقاضیان باید برای در اختیار گرفتن این عضو خانواده هایما حول و حوش یک میلیارد و ۱۵۵ میلیون تومان پرداخت کنند.

مدیرعامل ایران خودرو در نامه خود به سازمان بورس طور مشخص دلیل افزایش نرخ محصولات مونتاژی خود را توضیح نداده است.

البته این قیمت‌های اعلامی مربوط به نرخ کارخانه‌ای هست و در نامه مدیرعامل ایران خودرو نرخ مصرف‌کننده مشخص نشده است. نرخ مصرف‌کننده علاوه بر نرخ کارخانه‌ای شامل هزینه هایی مانند شماره گذاری، عوارض و مالیات‌های متعلقه نیز می‌شود.

برنامه ایران خودرو برای افزایش نرخ هایما X۷ مشخص نیست. اما به نظر می‌رسد نرخ این عضو خانواده هایما به زودی افزایش پیدا کند.

افزایش نرخ خانواده هایما در کارخانه روی نرخ بازاری این خانواده خودرویی اثر منفی خواهد گذاشت و نمودار آنها را صعودی می‌کند.

 

ایران-خودرو

 

منبع: اقتصاد ۱۰۰

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها