|
کدخبر: 325818

قیمت روغن جامد و مایع در بازار / روغن سرخ کردنی چند شد؟

قیمت روغن جامد ۴ کیلویی در بازار تهران در روز چهارشنبه برابر با ۲۲۵ هزار تومان است.

اقتصاد قیمت روغن جامد و مایع در بازار / روغن سرخ کردنی چند شد؟

بازار روغن خوراکی یکی از بزرگترین و پرفروش‌ترین بازارهای مواد غذایی در سراسر جهان است. روغن‌های خوراکی از منابع مختلفی مانند آفتابگردان، زیتون، کنجد، سویا، پنبه، نارگیل و... تهیه می‌شوند. هر یک از این روغن‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند و برای مصارف مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

قیمت روغن جامد ۴ کیلویی در بازار ۲۲۵ هزار تومان اعلام شده است و برای خرید روغن اصیل جامد باید ۱ میلیونو ۱۱۰ هزار تومان پرداخت کنید. قیمت روغن سرخ کردنی نیز در بسته های ۱.۵ لیتری ۷۲ هزار تومان است.

قیمت انواع روغن مایع

نام محصول وزن قیمت / تومان
روغن نیمه جامد لادن ۵ کیلوگرم ۲۹۰,۰۰۰
روغن نیمه جامد امگا آبی لادن ۲.۷ کیلوگرم ۱۶۷٫۴۲۴
روغن نیمه جامد لادن طلایی ۹۰۰ گرم ۸۳٫۰۰۰
روغن اصیل مایع کانولا ۱.۵ لیتر ۲۷۳٫۰۰۰
روغن کانولا ویتامینه لادن ۱.۵ لیتر ۹۶٫۳۰۰
روغن سرخ کردنی غنچه ۱.۵ لیتر ۷۲٫۲۰۰
روغن گیاهی نیمه جامد حاوی امگا ۳ غنچه ۴ کیلوگرم ۲۲۵٫۰۶۲
روغن اصیل جامد ۴ کیلوگرم ۱٫۱۱۰٫۰۰
 

 

کمبودی در بازار وجود ندارد

دبیر انجمن صنایع روغن نباتی از افزایش ۱۴ درصدی واردات انواع روغن خام در سال گذشته خبر داده و اعلام کرده است: روند واردات و ذخایر روغن نباتی در شرایط عادی قرار دارد و هیچ کمبودی در زمینه تولید و توزیع انواع روغن نباتی در بازار وجود ندارد.

علیرضا شریفی افزوده است: با توجه به تأکیدات دولت مبنی بر فروش کالای وارداتی با ارز ۲۸۵۰۰ تومانی، روغن نباتی با نرخ مصوب در بازار به دست مصرف‌کنندگان می‌رسد.

 طبق اعلام وزارت جهاد کشاورزی، تولید دانه‌ کلزا در کشور طی سال‌جاری افزایش خواهد داشت. بر همین اساس طبق اعلام این وزارتخانه، ۲۵۰ هزار تن کلزا در سال زراعی جاری برداشت خواهد شد که میزان افزایش تولید نسبت به سال گذشته بین ۶۰ تا ۷۰ هزار تن پیش‌بینی می‌شود.

سعدالله منصوری، مجری طرح دانه‌های روغنی وزارت جهاد کشاورزی هم سطح کشت کلزا را بالغ بر ۱۶۰ هزار هکتار عنوان کرد و افزود: انتظار داریم سطح برداشت دانه کلزا نزدیک به ۱۳۰ هزار هکتار باشد که نسبت به سال زراعی گذشته ۴۰ هزار هکتار افزایش نشان می‌دهد.

منبع: فرارو

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها