|
کدخبر: 325201

شوک اتریوم برای کاربران ارز دیجیتال / قیمت ها باورنکردنی می شود

در حال حاضر، سپرده‌های اتریوم در پایین ترین سطح هفت ماهه خود قرار دارد که نشانه خوبی برای این آلت‌کوین است.

اقتصاد شوک اتریوم برای کاربران ارز دیجیتال / قیمت ها باورنکردنی می شود

بعد از تکمیل موفقیت‌آمیز بهبود چهارمین هاوینگ بیت کوین (BTC)، قیمت اتریوم (ETH) توانست به بالاترین سطح خود، یعنی بیش از ۳ هزار دلار، برسد. در حال حاضر، با افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران، احتمالاً بزرگترین آلت‌کوین بازار می‌تواند با رالی بهبود خود ادامه دهد.

یکی از نشانه‌هایی که به بهبود بیشتر اتریوم اشاره دارد، سرمایه‌گذارانی هستند که به جای فروش، استراتژی هودل (HODL) را انتخاب کرده‌اند. این امر در کاهش ناگهانی سپرده‌های فعال در شبکه، مشهود است. در اغلب موارد، سپرده‌های فعال نشان‌دهنده قصد سرمایه‌گذاران برای فروش دارایی‌های خود جهت کسب سود یا جبران زیان است.

در حال حاضر، سپرده‌های اتریوم در پایین ترین سطح هفت ماهه خود قرار دارد که نشانه خوبی برای این آلت‌کوین است. در واقع، این بدان معنا است که اتریوم در برابر اصلاحات ناشی از فروش آسیب‌پذیر نخواهد بود.
این تغییر در بین سرمایه‌گذاران میان‌مدت نیز مشاهده می‌شود. به عبارتی، آدرس‌هایی که دارایی‌های خود را برای یک تا سه ماه نگهداری می‌کنند، ۶۳۸ هزار ETH به ارزش بیش از ۲ میلیارد دلار را به ذخایر خود اضافه کرده‌اند و به دلیل پیش‌بینی رشد بیشتر اتریوم، فعلاً قصد فروش ندارند.
این احساسات صعودی می‌توانند به اتریوم کمک کنند تا دوباره به بالای ۳،۵۰۰ دلار برگردد. در زمان نگارش این خبر، اتریوم در محدوده ۳،۲۰۰ دلار معامله می‌شود که نزدیک به مقاومت سطح ۵۰ درصد فیبوناچی اصلاحی در ۳،۳۷۶ دلار است. اگر اتریوم با حمایت سرمایه‌گذاران بتواند این مقاومت را پشت سر بگذارد، رالی خود را ادامه خواهد داد و در نهایت، مقاومت ۳،۵۸۲ دلار را به چالش خواهد کشید.
در مقابل، اگر اتریوم در شکستن مقاومت فیبوناچی ۵۰ درصد موفق عمل نکند، احتمال نزول آن به محدوده ۳،۰۹۳ دلار و حتی به زیر ۳ هزار دلار وجود دارد.

در جهان رمزارزها، اصطلاح "نهنگ" برای توصیف سرمایه‌گذارانی استفاده می‌شود که مقادیر عظیمی از یک دارایی دیجیتال را در اختیار دارند. نهنگ‌های اتریوم، با داشتن حجم بزرگی از اتر در کیف پول‌های خود، می‌توانند تأثیر قابل توجهی بر بازار داشته باشند.

تراکنش نهنگ‌ها در اکوسیستم اتریوم به طور قابل توجهی افزایش یافته و فشار فروش بر اتریوم را افزایش داده است. در پاسخ به سقوط اخیر بازار، چهار کیف پول نهنگ مهم، مقدار قابل توجهی اتریوم (ETH) را تخلیه کرده‌اند. طی این فرآیند در مجموع ۳۱۶۸۳ توکن ETH به ارزش تقریبی ۱۰۶ میلیون دلار به فروش رسیده است.

بر اساس داده‌های ارائه‌شده توسط لوک‌آن‌چین (Lookonchain)، این تراکنش‌ها توسط آدرس‌های کیف پول کامبرلند (Cumberland)، آلامدا/اف‌تی‌ایکس (Alameda/FTX) و دو کیف پول دیگر انجام شده است.

فرد کروگر (Fred Krueger)، تحلیلگر حوزه ارزهای دیجیتال، نگرانی خود را در مورد اکوسیستم اتریوم (ETH) ابراز و عنوان کرد که این اکوسیستم با چند چالش اساسی روبه‌رو است.

از جمله این چالش‌ها می‌توان به تحقیقات در حال انجام از بنیاد اتریوم، و همچنین صدور اعلامیه ولز (Wells Notice) برای صرافی یونی‌سواپ (UniSwap) که در بستر اتریوم کار می‌کند، اشاره کرد.

علاوه بر این، کروگر به عدم تأیید صندوق ETF اسپات اتریوم در آینده نزدیک اشاره کرد که به طور بالقوه احساسات و هیجانات سرمایه‌گذاران را کاهش خواهد داد.

علاوه بر این، کروگر از ظهور سولانا به عنوان یک رقیب سرسخت برای اکوسیستم سولانا صحبت کرد. در نهایت، وی به کاهش جذابیت روایت ضد‌تورمی اتریوم اشاره کرد که نشان‌دهنده تغییر در احساسات بازار و پویایی روایت پیرامون این پلتفرم بلاکچینی است.

قیمت اتریوم در پی اصلاحات اخیر، چندین سطح حمایت مهم خود را از دست داده است. چنانچه فشار فروش ادامه یابد، احتمال سقوط اتریوم به زیر ۳ هزار دلار وجود دارد.

نهنگ‌های اتریوم به دلیل تأثیری که می‌توانند بر بازار داشته باشند، اهمیت زیادی دارند. آنها می‌توانند با انجام معاملات بزرگ، باعث ایجاد نوسانات قیمتی شدیدی شوند که این موضوع می‌تواند روی سرمایه‌گذاران کوچک‌تر تأثیر بگذارد. علاوه بر این، فعالیت نهنگ‌ها می‌تواند نشان‌دهنده نگرش کلی بازار باشد. به‌عنوان‌مثال، اگر نهنگ‌ها شروع به جمع‌آوری اتریوم کنند، این حرکت می‌تواند نشانه‌ای از خوش‌بینی آنها نسبت به آینده اتریوم باشد. از این رو سایر معامله‌گران نیز در راسته حرکت‌های نهنگ‌ها مسیر سرمایه‌گذاری خود را شکل می‌دهند.

نهنگ‌های اتریوم معایبی نیز دارند که مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر هستند:

تمرکز قدرت: تجمع ثروت در دستان چند نهنگ می‌تواند منجر به تمرکز قدرت در اکوسیستم اتریوم شود. این موضوع زمینه‌های تصمیم‌گیری‌هایی را فراهم می‌کند که منافع نهنگ‌ها را نسبت به جامعه گسترده‌تری در اولویت قرار می‌دهد.

دست‌کاری قیمت: نهنگ‌ها توانایی دست‌کاری قیمت اتر را با خرید یا فروش در مقیاس بزرگ دارند. این موضوع می‌تواند حرکات مصنوعی قیمت را ایجاد کند که ممکن است به سرمایه‌گذاران کوچک‌تر آسیب برساند.

عدم شفافیت: نهنگ‌های اتریوم به شیوه‌ای نسبتاً مبهم عمل می‌کنند و فعالیت‌های آنها اغلب در حالتی از محرمانه بودن پنهان است. این عدم شفافیت می‌تواند منجر به سوءظن دست‌کاری در بازار شود.

خطر بی‌ثباتی بازار: در حالی که نهنگ‌ها می‌توانند به تثبیت بازار کمک کنند، آنها همچنین پتانسیل ایجاد بی‌ثباتی را با شرکت در معاملات مقیاس بزرگ یا جابه‌جایی‌های ناگهانی دارایی‌های خود دارند. این موضوع ممکن است منجر به فروش یا خرید از روی ترس در میان دیگر سرمایه‌گذاران اتریوم شود.

منبع: رمزارز نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها