|
کدخبر: 319282

قیمت مرغ / گوشت مرغ / خرید مرغ

فوری / قیمت جدید مرغ اعلام شد

رئیس جهاد کشاورزی استان تهران اعلام کرده است که قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده در واحدهای تولیدی بین ۵۷ تا ۵۸ هزار تومان است و قیمت گوشت مرغ آن باید به طور متوسط بین ۷۸ تا ۸۵ هزار تومان برسد که مصرف کنندگان می‌بایست آن را پرداخت کنند. او افزوده است که نیاز استان تهران به گوشت مرغ روزانه ۱۵۰۰ تن و گوشت قرمز ۴۸۰ تن است. در حال حاضر، به دلیل فراوانی جوجه‌ریزی و واردات گوشت قرمز، مرغ و گوشت قرمز استان تهران تأمین شده است.

اقتصاد فوری / قیمت جدید مرغ اعلام شد

جبرئیل برادری در نشست خبری آستانه گرامیداشت دهه فجر اعلام کرده است که طی این ایام قرار است ۹۷ پروژه شاخص و اثرگذار در استان تهران افتتاح شود. او اظهار داشته است که برای این پروژه‌ها مبلغی بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است و قرار است با ایجاد این پروژه‌ها برای ۲۸۰۰ نفر اشتغالزایی انجام شود. از این تعداد پروژه‌ها، ۱۱ پروژه در حوزه تولیدات گیاهی، ۷۴ پروژه در حوزه آب و خاک، ۶ پروژه در حوزه صنایع تبدیل، ۴ پروژه در حوزه دام و طیور و ۲ پروژه در حوزه شیلات قرار دارند.

وی با بیان این‌که استان تهران بهره‌وری بالایی در بخش کشاورزی دارد، افزود: ۱.۲ درصد اراضی کشور را در اختیار داریم و بیش از پنج درصد محصولات کشاورزی را تولید می‌کنیم. در تولید ۱۴ محصول کشاورزی استان تهران جایگاه اول تا چهارم را در کشور به خود اختصاص داده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران اضافه کرد: با توجه به این‌که منابع آبی محدودی داریم قصد داریم کشت فضای باز را به محیط‌های گلخانه‌ای و بسته انتقال دهیم.توسعه کشت گلخانه‌ای در بحث امنیت غذایی بسیار تاثیرگذار است.

وی تصریح کرد: در استان تهران بیش از ۵۰۰۰ هکتار گلخانه داریم که سالانه بیش از یک میلیون تن محصولات کشاورزی تولید می‌کنند.

برادری عنوان کرد: در حوزه آب و خاک  نیز بیش از ۹۰ درصد اراضی که قابلیتی اجرای سامانه‌های نوین آبیاری داشتند را به این سامانه‌ها تجهیز کردیم. همچنین  انتقال آب با لوله به مزارع انجام شده و بیش از ۲۸۰۰ کیلومتر در سطح استان تهران لوله انتقال آب به مزارع کشیده شده است.

وی همچنین به بتنی کردن کانال های خاکی نیز اشاره کرد و گفت: قصد داریم با بتنی کردن این کانال‌ها از هدر رفت آب جلوگیری کنیم.

به گفته وی احیا و بازسازی و مرمت قنوات در دستور کار است. در سطح استان تهران ۲۱۱ قنات داریم که از این میزان ۱۵۲ قنات را احیا و بازسازی کردیم.

برادری به تامین اقلام مورد نیاز شب عید و ماه رمضان اشاره کرد و گفت: تامین اقلام مورد نیاز این ایام جزو اولویت های اصلی ما است و شبانه روز تلاش می کنیم که این اقلام در اختیار مردم قرار گیرد. در بحث تامین گوشت مرغ، جوجه ریزی در سطح کشور بیش از ۱۴۷ میلیون قطعه بوده که این میزان می‌تواند بازار شب عید و ایام نوروز کل کشور را تامین کند. به گفته وی استان تهران نیز مشکلی در تامین گوشت مرغ نخواهد داشت.

رئیس جهاد کشاورزی استان تهران با بیان اینکه قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده درب واحدهای تولیدی بین ۵۷ تا ۵۸ هزارتومان است که گوشت مرغ آن به طور متوسط بین ۷۸ تا ۸۵ هزار تومان باید به دست مصرف کنندگان برسد، افزود: نیاز استان تهران به گوشت مرغ روزانه ۱۵۰۰ تن و گوشت قرمز ۴۸۰ تن است که در حال حاضر به دلیل فراوانی جوجه ریزی و واردات گوشت قرمز،  مرغ و گوشت قرمز استان تامین است.

به گفته وی در بحث تامین گوشت گوساله هیچ مشکلی نداریم. در تامین گوشت گوسفندی با اندکی ضعف روبرو هستیم که براساس برنامه ریزی دولت روزانه ۱۵۰ تن گوشت گوسفندی وارداتی توزیع می شود.

برادری همچنین به میوه شب عید نیز اشاره کرد و گفت: امسال با برنامه ریزی های انجام شده بخش خصوصی همچون سال گذشته ذخیره سازی مطلوبی در میوه شب عید انجام داده است و توزیع آن توسط میادین میوه وتره بار و سازمان تعاون روستایی انجام می شود. این میوه‌ها در اواخر اسفندماه در میادین میوه و تره بار و مراکز مشخص شده توزیع می‌شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان تهران در ادامه گفت: تاکنون برای تهران ۵۰۰۰ تن سیب درختی قرمز و زرد و پرتقال تامسون شمال ذخیره سازی شده است.

برادری با بیان اینکه در تامین خرما مورد نیاز ایام مبارک ماه رمضان نیز ذخیره سازی‌های خوبی صورت گرفته، گفت: مشکلی در تامین و عرضه این محصول با قیمت های مناسب در سطح استان نداریم.

رئیس جهاد کشاورزی استان تهران تاکید کرد: اجازه نمی‌دهیم کوچکترین التهابی در بازار شب عید و ایام مبارک ماه رمضان برای گوشت قرمز، گوشت مرغ، کالاهای اساسی و خرما اتفاق بیفتد.

وی با بیان اینکه سنددار کردن اراضی کشاورزی اولویت جهاد استان است، افزود: بیش از ۵۴ درصد اراضی کشاورزی تهران در یکسال و نیم پیش سنددار شده، یعنی از ۱۹۰ هزار هکتار ۱۰۳ هزار هکتار سند دار شده است.

منبع: ايسنا
 • ناشناس ارسالی در

  خاک بر سرتون
  دردوبلای امیر عربستان بخوره تو سرتون
  بن سلمان چه قشنگ و عالی مملکت داری و مردمشو ساپورت می‌کنه
  با اینکه ثروت کشورش در برابر منابع درآمد ایران هیچه
  اونوقت شماهای خودکامه و ستمگر چطور ملتو بخاک سیاه نشوندین که اعلامیه فروش کلیه و کبد و قرنیه روی دیوارا و تا کمر داخل سطل زباله دنبال تکه نون و گرونی روز افزون
  کاش عربستانی بودیم

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها