|
کدخبر: 315427

بورس امروز | پیش بینی بورس | قیمت سهام

وضعیت قرمز بورس / اخابر در بازار ریزشی صعود کرد + نقشه

در تاریخ ۲۱ آذر ماه ۱۴۰۲، بازار سهام با ترازنشست ۱۲۹۳واحدی به پایان رسید. در پایان معاملات امروز، شاخص کل بورس به سطح ۲ میلیون و ۱۶۱ واحد رسید.

اقتصاد وضعیت قرمز بورس / اخابر در بازار ریزشی صعود کرد + نقشه

در تاریخ ۲۱ آذر ماه، بازار بورس با شروعی ریزشی روبرو شد و بسیاری از نمادهای بورسی قیمت خود را کاهش دادند. این وضعیت باعث شد که بسیاری از نمادها رنگ قرمز را به خود بگیرند که نشانگر کاهش قیمت آنها است.

معاملات در این روز با شروعی نزولی آغاز شد و در ادامه این نزول، تدریجاً افزایش پیدا کرد. در نیمه روز، ریزش قابل توجهی رخ داد و شاخص کل به نزدیکی ۱ هزار واحد رسید. نمادهای بورسی مانند اخابر، حکشتی، شپنا، فارس، کچاد، شبندر و فولاد تأثیرات مثبت و منفی را بر روی رشد شاخص کل داشتند. بر اساس نظر کارشناسان، بازار هنوز پتانسیل رشد را دارد و تک سهم‌های هر گروه قابلیت صعود بیشتری دارند.

نمای پایانی نقشه بازار بورس ۲۱ آذر ۱۴۰۲

نقشه-بازار-بورس

شاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با رشد نسبی روبه‌رو شد در ادامه نیز  روند  رشد افزایش یافت تا با رشد ۱۹۹۴ واحدی به ۷۵۲ هزار و ۱۱۹ واحدی رضایت دهد.

تابلو-معاملات-بورس

در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل در نهایت با ریزش بالای ۱ هزار واحد به کار خود پایان داد. ارزش بازار در پایان معاملات امروز ۷۵,۰۷۸,۴۵۱.۵۲۵ میلیارد ریال، ارزش معاملات ۵۹,۲۵۱.۰۰۴ میلیارد ریال و حجم معاملات ۱۰.۵۷۴ میلیارد سهم است.

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل فرابورس در معاملات امروز انتخاب، کگهر، آریا، زاگرس، هرمز، دماوند و سمگا هستند.

نمادهای-بورسی

خبرهای مهم بورسی در ۲۱ آذر ۱۴۰۲

وزیر اقتصاد: تمرکز ما بر انتخاب الگوی بهینه‌ در اصلاح ساختارها و رفع ناترازی‌ها است.

علیرضا شهبازی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: دولت حمایت از بازار سرمایه را یک ضرورت راهبردی می‌داند.

هادی بیگی نژاد، عضو کمیسیون تلفیق بودجه در مجلس از تصویب کلیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ در این کمیسیون خبر داد.

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه از آخرین فرصت به جاماندگان دریافت سود سهام عدالت خبر داد.

 با اتصال بورس مسقط به پلتفرم «تبادل»، هم اکنون سهامداران بازار سرمایه عمان می‌توانند در بورس ابوظبی و بورس بحرین معامله کنند.

 کاهش زیان انباشته شرکت‌های بورسی با انتشار اوراق صکوک

 یک کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد: بهترین روش‌ برای ناشران به منظور خروج از زیان، افزایش سرمایه یا تجدید ارزیابی دارایی‌ها است، اما انتشاراوراق صکوک نیز می‌تواند بازوی کمکی به منظور رفع زیان شرکت‌ها باشد.

تشریح ابزارهای بازار سرمایه در همایش نهضت تأمین مالی شهر

 دبیر علمی همایش نهضت تأمین مالی شهر، تقویت رابطه رکن اول و دوم را یکی از مهم‌ترین اهداف برگزاری این همایش برشمرد و اظهار کرد: در این همایش، نهادهای مالی تحت نظارت سازمان بورس اوراق و بهادار با کمک انجمن مالی ایران به شهرداری‌ها آموزش می‌دهند تا درک و شناخت عمیق‌تر و بهتری از ابزارهای تامین مالی از بازار سرمایه داشته باشند.

 انتشار اولین اوراق خزانه دولتی در امارات

برنامه انتشار اوراق خزانه دولتی (T-bill) امارات با هدف جذب ۱/۱ میلیارد درهم، با بیش از ۶ برابر تقاضا روبرو شد.

 افزودن پوشش بیمه‌ای برای صندوق‌های بازنشستگی تکمیلی

مدیرعامل سبدگردان مفید اعلام کرد: پوشش بیمه‌ای به مزیت‌های صندوق بازنشستگی تکمیلی اضافه خواهد شد.

هدایت منابع مالی از بخش غیرمولد به تولید از مسیر بازار سرمایه

بازار سرمایه از طریق جذب منابع مالی و هدایت آن از بخش غیرمولد به بخش تولید و مولد، باعث افزایش گردش مثبت در رشد اقتصاد می‌شود.

مجلس کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۳ را رد کرد

 کلیات این لایحه در حالی با ۹۱ رای موافق، ۱۲۷ رای مخالف و ۱۰ رای ممتنع از مجموع ۲۳۵ نماینده حاضر در مجلس به تصویب نرسید  که اعضای کمیسیون تلفیق روز گذشته با ۲۱ رای موافق کلیات لایحه بودجه را تصویب کرده بودند.

ارسال نظر