|
کدخبر: 296153

جزئیات مهم درباره عرضه اولیه «نیان»

گروه صنعتی «نیان» در آستانه سی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌سالگی مجوز ورود به فرابورس ایران را دریافت کرده‌است و حالا این شرکت شناخته‌‌‌‌‌شده محافل تخصصی داخلی و خارجی حوزه الکترونیک، مخابرات و تجدیدپذیر و کمتر شناخته‌‌‌‌‌شده میان مردم، در شرف قرارگرفتن نمادش در آوردگاه بازار سرمایه ایران است.

اقتصاد جزئیات مهم درباره عرضه اولیه «نیان»

«نیان» که تقریبا تمام جوایز حوزه‌های صنعتی و دانش‌‌‌‌‌بنیانی را دریافت کرده و اخیرا هم برای سومین دوره موفق به کسب عنوان برترین شرکت از جشنواره معتبر ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی شده‌است، آماده عرضه سهامش می‌شود. به گفته محمدعلی چمنیان، بنیان‌گذار و مدیرعامل گروه صنعتی نیان الکترونیک که به‌تازگی در انتخابات هیات‌نمایندگان اتاق بازرگانی خراسان‌رضوی توانست بالاترین آرای صنعت را کسب کند و در انتخابات هیات‌رئیسه اتاق مشهد به‌عنوان نایب‌رئیس اول انتخاب شود،«سرمایه‌‌‌‌‌گذاران می‌توانند همه افتخارات کسب شده و به مرحله عملیاتی رسیده نیان را با مراجعه به امید نامه ملاحظه کنند و متوجه باشند که «نیان الکترونیک» استارت‌آپی بالغ و توانمند است.»

دانش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بنیانی قدیمی که حالا با داشتن چندین کارخانه در اطراف مشهد، حدود ۷۰۰ نفر کارمند دارد و تنها از این نگران است که مردم آنها را به‌خاطر تازه‌بودن بحث دانش‌‌‌‌‌بنیان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها، در رده استارت‌آپ‌های تازه‌‌‌‌‌کار و کوچک قرار دهند. چمنیان که در دهه‌پنجم عمرش کارآفرینی بسیار جوان محسوب می‌شود، درباره آغاز عرضه سهام نیان در فرابورس می‌گوید: «ما به بلوغ کامل در تولید و تجاری‌‌‌‌‌سازی رسیده‌‌‌‌‌ایم و در این بستر می‌خواهیم محصولاتمان را توسعه دهیم. در آزمون‌های مختلفی شرکت کرده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ایم؛ در جشنواره معتبری مثل شیخ بهایی در سه دوره فن‌آفرین‌ترین شرکت دانش‌‌‌‌‌بنیان کشور و در یک دوره هم به‌عنوان برترین شرکت صنعت‌ساز ایران انتخاب شدیم. ما سعی کرده‌ایم با ایجاد زیرساختی مناسب و مزیت‌های رقابتی پایدار، نیان الکترونیک را تبدیل به یک ماشین نوآوری کنیم و با به‌کارگیری موثر استانداردهای روز مدیریتی دنیا بتوانیم بر لبه فناوری حرکت کنیم.» وی افزود: «بعد از تجربه موفق به‌کارگیری نوآوری و فناوری پاور الکترونیک در حوزه‌های مخابراتی، ما به‌دنبال استفاده از سرریز فناوری‌های کسب شده در ۲۰ سال‌گذشته در حوزه‌های جدیدی مثل صنایع لوازم‌خانگی، انرژی، نفت و گاز و خودروسازی هستیم.»

گروه تولیدی دانش‌بنیان نیان الکترونیک در چند دوره عنوان صادرکننده نمونه استانی و ملی و ۱۰دوره برند برتر جشنواره ملی برندینگ را در کارنامه دارد و در هفدهمین جشنواره ملی فن‌‌‌‌‌آفرینی شیخ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بهایی هم که در اردیبهشت ۱۴۰۲ برگزار شد با کسب مقام اول به‌عنوان «برترین فن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آفرین رشد‌‌‌‌‌یافته» از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انتخاب شد. جشنواره‌ای ملی که معتبرترین رویداد حوزه فناوری و فن‌‌‌‌‌آفرینی کشور است و با رویکرد شناسایی ایده‌‌‌‌‌پردازان و ایده‌های دانش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بنیان جهت توسعه فناوری و شکوفایی اقتصاد دانش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بنیان گام برمی‌‌‌‌‌دارد.  داوری دقیق و سختگیرانه این جشنواره طی پنج مرحله، قابلیت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مختلف سیستم در حوزه‌های مدیریت دانش، نوآوری، سطح فناوری و تجاری‌‌‌‌‌سازی ایده‌های دانشی و... را بررسی می‌کند. در جشنواره امسال حدود ۵۰۰ طرح و ایده دانش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بنیان از ۲۹استان کشور درخواست ارزیابی در جشنواره را داشتند که از این بین سه شرکت دانش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بنیان رشد یافته، سه شرکت نوپا و سه کسب‌وکار به مرحله نهایی راه‌یافتند و «نیان الکترونیک» در بالاترین سطح توانست عنوان برترین شرکت دانش‌‌‌‌‌بنیان کشور را کسب کند. این شرکت دانش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بنیان طراح و تولیدکننده مبدل‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های الکترونیکی انرژی الکتریکی و سیستم‌‌‌‌‌های تغذیه مخابراتی است که از سال‌۱۳۷۴ در شهرک صنعتی توس مشهد فعالیت می‌کند و توانسته عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده مبدل‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های انرژی ایران را به‌دست آورد، مشتریان برون‌‌‌‌‌مرزی برای محصولاتش پیدا کند و در دوره‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های پیاپی، صادرکننده نمونه شود.  محمدعلی چمنیان، مدیرعامل این شرکت با یادآوری کسب رتبه برتر این شرکت در سال‌های ۹۵ و ۹۹ می‌گوید: تقریبا هر سه سال ‌یکبار به این جشنواره می‌رویم تا خودمان را محک بزنیم، بنابراین خودمان را در معرض آزمون‌های بیرونی همچون آزمون جشنواره شیخ بهایی، جایزه ملی مدیریت فناوری و نوآوری، سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان، فاوا و...  که ممیزی‌های دقیق و کارشناسی‌شده دارد، قرار می‌دهیم.

صادرات موفق محصول ‌‌‌‌‌های‌‌‌‌‌تک

چمنیان با بیان اینکه در این دوره با تجهیزاتی که برای شبکه موبایل روسیه طراحی شده‌بود و در یکی از مناقصات این کشور، بالاترین امتیاز فنی را درمیان ۲۲ شرکت دیگر کسب کرد شرکت داشتند، توضیح داد: این محصول صادراتی یکی از تجهیزات اصلی ایستگاه‌های اپراتورهای موبایل در شبکه ۵G است که محصولی های‌‌‌‌‌تک و فناورانه به‌شمار می‌رود. چمنیان افزود: ممیزی این جشنواره فقط محصول‌محور نیست و سیستم نوآوری و فناوری و برنامه‌های استراتژیک شرکت‌ها نیز مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، اینکه چطور یک سازمان به‌روز می‌شود و بر لبه فناوری حرکت می‌کند. مدیرعامل نیان الکترونیک با بیان اینکه این شرکت با اختلاف زیادی از دیگر شرکت‌ها حائز رتبه برتر این دوره از جشنواره شیخ بهایی شد، عنوان کرد: این جشنواره معتبرترین جشنواره برای شناسایی شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه فناوری و سخت‌افزاری است و تجهیزات تولیدشده توسط شرکت نیان الکترونیک حاصل تلاش گروهی ۳۰‌نفره از بخش‌های مختلف تحقیقات و توسعه شرکت بود.  موسس گروه صنعتی نیان با اشاره به صادراتی‌بودن این محصول خاطرنشان می‌کند: ما با صادرات محصول ارزآوری داشتیم، ولی به‌خاطر مشکلات بخش صادرات، توسعه موردانتظار صادراتی را نداریم. هدف اصلی ما از صادرات این محصول های‌‌‌‌‌تک، ارتباط با بازارهای جهانی و حرکت بر لبه فناوری است. ما نمی‌‌‌‌‌خواهیم به سرنوشت شرکت‌هایی دچار شویم که محصولاتشان فقط در بازار ایران مشتری دارد. به بازارهای جهانی فکر می‌کنیم چون مساله کیفیت و فناوری برایمان اهمیت دارد.

منبع: دنیای اقتصاد
 • امید ارسالی در

  این افتخارات تا وقتیه که به مردم واگذار نشده،بعد از واگذاری،هر روز ضرر و هر روز منفی

 • ناشناس ارسالی در

  بورس ایران به خودی خود یک ویرانه به تمام معناست خواهشادیگر این سهمها ی تحفه را ب عنوان عرضه اولیه وارد ان نکنید وبورسی را خرابه تر از این که هست نکنید

 • فریازان ارسالی در

  سلام عرضه اولیه نیان خیلی خوب است خدا کنه به حقیقی ها بدن نه به اعضای هیئت دولت محترم ویا به روایتی صندوق های سرمایه گذاری.

 • ناشناس ارسالی در

  سلام لطفا از وضیعت اصبار و نگران کننده ح مل ونقل اتوبوس رانی مخصوصا نیروگاه پردیس ان گزارش تهیه کنید بسیار تاسف بار است شو رای شهر و شهرداری و اتوبوس رانی مجازات ش وند

 • سیدجواد ارسالی در

  درود بر شما که اظهار نظر می‌فرمایید . سازمان بورس تهران نفله نبود . در دوره روحانی نفله شد. چون رییس جمهوری م ردم را گول زد. بزرگ که خودش خاطی باشد زیر دستان هم از ایشان حقه بازی را پیشه خود کردند و دگر بار مسیر حق و حقیقت را نخواهد پیمود .سهام شستا 6500ت سهم فروخت ولی الان 145ت هست . سهام داری که قبلا در اوج قیمت خرید کرده بعد از مردن نو ه هایش به آن نخواهد رسید
  بورس ایران از درون نهال بدبختی را کاشته اس ت .،

 • ناشناس ارسالی در

  ادمین جون مادرت و هرکس برات عزیزه اشتراک بزار پستم مسئولان ببینند ... اگه مسئولا ن راس میگن بیان تنها یک ماه حقوق اندک ما هانه واریز میشود واگثرامعلولان مستاجرهست ند تنها یک ماه ماهانمون با مسعولان عوض ک نیم ببینیم واقعا تنها۳روزه ماه میتونند ب ا حقوق ما معلولان زندگی کنند ما معلولان هم حقوق مسعولان بگیریم شاید یک سال باهاش زندگی کنیم حرف حق قبول؟
  یا معلولا ن اکثرا مستاجر دریابید یا بیایید حقوقتان با اندک حقوق معلولان تنها یک ماه جایگزی ن کنید ببینیم تنها۳روز ماه میتونید با ان دک حقوق معلولان زندگی کنید؟

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...