|

بخوانید :

کدخبر: 262398

خبر مهم مجلس در مورد بورس

نمایندگان مجلس شوری اسلامی دولت را مکلف کردند هر ساله مبلغ سوخت مازاد نیروگاه‌های تجدیدپذیر یا حواله معادل آن را برای فروش یا عرضه در بورس انرژی در لوایح بودجه سنواتی پیش‌بینی کند.

اقتصاد خبر مهم مجلس در مورد بورس

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه، اول خردادماه) در جریان ادامه بررسی طرح توسعه و مانع‌زدایی از صنعت برق کشور با ماده ۱۶ این طرح موافقت کردند.

براساس ماده ۱۶ طرح مذکور، در اجرای تبصره ۳ ماده ۶۱ قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی مصوب ۴ اسفند ۱۳۸۹ دولت مکلف است هر سال مبلغ سوخت مصرف نشده و یا تخصیص حواله معادل آن به شکل سبد سوخت مایع یا معادل نفت خام به تولیدکنندگان نیروگاه‌های تجدیدپذیر را برای فروش یا عرضه در بورس انرژی در لوایح بودجه سنواتی پیش‌بینی کند. انواع نیروگاه‌های برق آبی کمتر یا بیشتر از ۱۰ مگاوات نیز شامل حکم این ماده هستند. آئین‌نامه اجرایی این ماده ظرف ۳ ماه از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون به پیشنهاد وزارت نیرو تهیه و به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

همچنین در جریان بررسی ماده ۱۵ طرح مذکور، این ماده را به جهت داشتن ابهام، براساس ماده ۱۵۳ آئین‌نامه داخلی مجلس برای بررسی بیشتر به کمیسیون انرژی مجلس ارجاع داده شد.

 

منبع: سنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...