|
کدخبر: 192059

احتمال افزایش یارانه ها تا ۳ برابر از این تاریخ

یکصد و بیست و ششمین مرحله یارانه نقدی، مربوط به مرداد، واریز شد. این نخستین یارانه‌ای بود که در دولت سیدابراهیم رئیسی به حساب مردم واریز شد.

اقتصاد احتمال افزایش یارانه ها تا ۳ برابر از این تاریخ

 یکصد و بیست و ششمین مرحله یارانه نقدی، مربوط به مرداد امسال، روز چهارشنبه، ۲۰ مرداد راس ساعت ۲۴ پرداخت شد.

یارانه پرداختی مرداد ۱۴۰۰ مانند سال‌های گذشته به ازای هر نفر ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به همراه افزایش حداقل مستمری خانوار‌های مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور، به حساب سرپرستان خانوار‌ها واریز شد.

همچنین بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا و اطلاع رسانی‌های قبلی انجام شده، این ماه چهاردهمین قسط از اقساط تسهیلات قرض الحسنه یک میلیون تومانی مرحله اول وام کرونا، از یارانه سرپرستان خانواری که تسهیلات را دریافت کرده اند کسر شد .

دولت سیزدهم کار خود از بعد از برگزاری مراسم تحلیف در روز پنجشنبه ۱۴ مرداد، به صورت رسمی آغاز کرد و این نخستین یارانه نقدی است که در این دولت پرداخت می‌شود.

یارانه جدید برای ۶۰ میلیون نفر

در همین رابطه، قرار است یارانه‌ها از چند ماه دیگر افزایش یابد و چندین برابر شود. به نظر می‌رسد ۶۰ میلیون نفری هر دو یارانه نقدی و معیشتی را می‌گیرند از آذر یارانه‌شان بیش از سه برابر شود.

زمزمه‌های اعطای کارت اعتباری از پنج ماه دیگر شنیده می‌شود یارانه‌ای که قرار است به پنج دهک اول پرداخت شود.

ابراهیم رئیسی وعده داده که برای کاهش هزینه خانواده‌ها کارت اعتباری معیشت صادر می‌شود. بر این اساس به‌ازای هر یک از اعضای خانوار در سه دهک اول ۲۰۰ هزار تومان و دو دهک بعدی ۱۵۰ هزار تومان اعتبار ماهانه قرض‌الحسنه با کارمزد دو درصد تخصیص یابد.

یعنی یک خانواده پنج نفره در دهک‌های اول، دوم و سوم از آذر علاوه بر یارانه نقدی و معیشتی، کارت اعتباری به مبلغ یک میلیون تومان دریافت می‌کند.

این خانواده در آذر ۲۰۵ هزار تومان یارانه معیشتی بنزین، ۲۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان یارانه نقدی و یک میلیون تومان کارت اعتباری دریافت می‌کند، در مجموع یک میلیون و ۴۳۲ هزار تومان.

حالا اگر این خانواده در دهک سوم و چهارم باشد، ۲۰۵ هزار تومان یارانه معیشتی بنزین، ۲۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان و ۷۵۰ هزار تومان کارت اعتباری دریافت می‌کنند.

این پنج دهک در واقع همان ۶۰ میلیون نفری هستند که هر دو یارانه معیشتی و نقدی را دریافت می‌کنند، با عملی شدن وعده ابراهیم رئیسی یارانه این ۶۰ میلیون نفر بیش از سه برابر می‌شود و از ۴۳۲ هزار تومان به یک میلیون و ۴۳۲ هزار تومان می‌رسد.

منبع: تجارت‌نیوز
 • مهدی ارسالی در

  بروید خودتان رامسخره کنید هنوزخیلی ها هم ان یارانه راهم یا جامانده اند یانمیگرند با یک یارانه مردم را جیره بگیر کردید

 • مصطفی ارسالی در

  بازهم عوام فریبی و گداپروری به روزتر می شود و تورم زیادتر حالا ببینیم جناب آقای رییسی به جای علی برکت الله چه جایگزینی د ارد ؟

 • ناشناس ارسالی در

  این وامه نه یارانه چون بازپرداخت داره

 • رضا ارسالی در

  آقای رییسی یارانه ما را سر خودروی که فر و خته بودی اما سند به اسم ما مونده بود س ال نود و چهار قطع کردن الان ورشکست شدم و با پنج عایله زندانی هستم چرا الان کنجکا وی نمیکنین

 • کارگر همیشه گرسنه ارسالی در

  به سر تون بخوره

 • مریم ارسالی در

  اگه باز پرداخت نداشت خوب بود اما همین الان دارن قسط وام یارانه را کم میکنن بدرد نمیخوره چون نداریم باز پس بدیم

 • ناشناس ارسالی در

  سلام. بابا یکی بمن رحم کنه با ۵نفر نان خور در خرابه ای مستاجرم کمک کمک کمک این چه مملکتیه

 • ناشناس ارسالی در

  بنام خدا‌ماهم اکنون ازگرینگی تلف میشویم چندماه دگرزنده نیستیم افزابش یارانخ رابب بنیم

 • رسول ارسالی در

  وام است یا یارانه!!!؟

 • ناشناس ارسالی در

  این که وامه. باید به هر نفر یک میلیون تومان یارانه بدن.

 • ناشناس ارسالی در

  به من یارانه معیشتی نمیدن در صورتی که هی چ درامدی ندارم و مستاجرم هستم این چه عدا لتیه

 • ناشناس ارسالی در

  بنام خدا.هسئولین محترم روزمره امیدادنندک ه مامحتاج روزمره ام وقتی ۴۸ساعت عقب می ا فتدکرک وپرمان میریردچون امیدوصولی دیگری نداریم خداراشاهدمیگیرم مابه نان پنیرقانع هستیم آن همباتاخیدبرسریعنی مرگ حتمی یعن ی ناامیدی چی بگم والله گفتی زیاداست گوش شنواپیدانمیشود

 • ناشناس ارسالی در

  ازاینکه ناشناس مینویسم بچه هام ببیندمیگن دباباماحاضرم گرسنه بمیریم توبااین سن وسا ل بااین بیماری سرسان قندوچربی فشارمنت بی جانکشی ۲۰سال منت کشیدی به کجاررسیدی هم چنان درجامی زنی

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...