|
کدخبر: 162147

خبر بد اقتصادی برای سال ۱۴۰۰

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران می‌گوید لااقل در ماه‌های ابتدایی امسال نیز احتمالا تعلیق اقتصادی و نبود بستر تصمیم گیری قطعی ادامه خواهد داشت.

اقتصاد خبر بد اقتصادی برای سال ۱۴۰۰

فعالان اتاق بازرگانی در طول هفته‌های گذشته بارها از لزوم مشخص شدن تکلیف اقتصاد ایران در عرصه‌های کلان صحبت کرده و معتقدند تا زمانی که مسیر آینده کشور تعیین نشده و نا اطمینانی‌ها نسبت به شرایط به حداقل نرسد، دسترسی به بسیاری از اهداف ممکن نخواهد بود.

یکی از اصلی‌ترین خواسته‌هایی که بخش خصوصی در طول ماه‌های گذشته بارها به آن پرداخته، موضوع تعامل با اقتصاد جهانی و مشخص شدن سرنوشت تجارت ایران با سایر کشورهای دنیا است. ایران در سال‌های گذشته از سویی با تحریم‌های امریکا مواجه بوده و از سوی دیگر نپیوستن به اف‌ای تی اف اما و اگرهایی را به وجود آورده است و همین مسئله سرمایه‌گذاران را برای حضور در اقتصاد ایران با چالش مواجه کرده است و عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران می‌گوید که احتمالا این فضای تعلیق و عدم تصمیم گیری تا انتخابات امسال نیز ادامه خواهد داشت.

حسن فروزان فرد گفته: سال ۱۴۰۰ از نظر اقتصاد سیاسی برای ایران سال مهمی خواهد بود و ما باید در آن تصمیماتی بگیریم که می‌تواند در تعیین مسیر اقتصادی کشور در سال‌های آینده نقشی مهم و کلیدی ایفا کند.

به گفته وی، برای آنکه بتوان تصمیمات کلان در این حوزه را نهایی کرد، باید شرایط برای بررسی‌های دقیق و اجرای برنامه‌هایی که تصویب شده وجود داشته باشد و از این رو احتمالا چنین اتفاقاتی به پس از انتخابات ریاست جمهوری موکول خواهد شد.

عضو اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ تکلیف اقتصاد ایران بیش از امروز مشخص خواهد شد، توضیح داد: اینکه در تعامل با دنیا چه وضعیتی پیدا خواهیم کرد و صادرات و واردات و تجارت ما به چه مسیری خواهد رفت و فعالان اقتصادی تکلیف خود را بشناسند. صرف نظر از اینکه چه کسی پیروز انتخابات خواهد بود، ما امیدواریم تعلیق فعلی کاهش یابد و با تعیین تکلیف مسائل در حوزه‌های کلان، حرکت به سمت هدف گذاری‌های اقتصادی با سرعت بیشتری دنبال شود.

منبع: ايسنا
 • ناشناس ارسالی در

  از این دولت مردم هیچ توقعی ندارند فقط خو اهشن اب خوردن وهوای تنفسی مردم را صفی نک نید

 • ناشناس ارسالی در

  لعنت به بی شرافتی دولت فاسد که عامل همه بدختیهای این ملت است . تف به بی کفایتی و بی لیاقتی شما بی عرضه ها
  دولتهای دیگر برنامه 5 ساله 10 ساله 20 ساله دارند برای فتح دنیا و مریخ و تکنولوژی و آبادانی و عزت کشورشان
  دولت بی شخصیت و پست ما حتی عرضه مهار قیمت بی ارزشترین موضوع را هم نداشت .
  تف بر شما

 • ناشناس ارسالی در

  نکبت اعظم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...