|
کدخبر: 146373

کاهش قیمت پروازها با لغو محدودیت ۶۰ درصدی

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به حربه ایرلاین‌ها برای افزایش نرخ بلیت هواپیما، گفت: در صورت لغو محدودیت ۶۰ درصدی صندلی پروازی باید نرخ بلیت کاهش یابد.

اقتصاد کاهش قیمت پروازها با لغو محدودیت ۶۰ درصدی

مجتبی یوسفی با اشاره به حذف قانون ۶۰ درصد در هواپیما‌های مسافربری و ضرورت بازگشت نرخ بلیط‌ها به قبل از اجرایی شدن طرح فاصله‌گذاری فیزیکی در پروازها، اظهار کرد: طی ماه‌های اخیر علی‌رغم مخالف مجلس با افزایش نرخ بلیط هواپیما، در برخی از مسیرها بیش از ۲۰۰ درصد افزایش نرخ داشتیم؛ مسیرهایی مانند تهران - اهواز از حدود ۳۰۰ هزار تومان به ۷۰۰ هزار تومان در ایام معمولی و کم سفر سال رسیده که یقیناً در نیمه پر سفر سال افزایش بیشتری هم شاهد خواهیم بود.

وی با اشاره به حربه ایرلاین‌ها برای افزایش نرخ بلیط با استفاده از قانون ۶۰ درصد ظرفیت مسافر در روزهای کم مسافر، افزود: شرکت‌های هواپیمایی اجرای فاصله‌گذاری و قانون ۶۰ درصد ظرفیت را به دلیل شیوع ویروس کرونا عامل افزایش قیمت‌ها می‌دانستند که ما این افزایش را غیر قانونی می‌دانیم.

وی با اشاره به درخواست حذف طرح فاصله‌گذاری در پروازها توسط شرکت‌های هواپیمایی تصریح کرد: با توجه به شرایط کرونایی موجود و شیوع ویروس کووید ۱۹ رعایت فاصله فیزیکی به دلیل بسته بودن فضای هواپیما ضروری بوده و پروازها از این موضوع مستثنا نیستند، اما پاسخ به این درخواست و حذف فاصله گذاری‌‌ها بر عهده ستاد ملی مقابله با کرونا است.

عضو کمیسیون عمران تصریح کرد: در صورتی که ستاد ملی مقابله با کرونا با حذف طرح فاصله‌گذاری فیزیکی در پروازها و لغو اجرای قانون ۶۰ درصد ظرفیت موافقت کرد، نرخ بلیط‌ها باید به ابتدای امسال بازگشته و کاهش پیدا کند.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر