|
کدخبر: 136442

روغن برای بار سوم گران شد + جزییات

دبیر انجمن روغن نباتی ایران از افزایش ۱۰ درصدی نرخ روغن خبر داد و گفت: چهارشنبه هفته گذشته سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان نسبت به افزایش ۱۰ درصدی نرخ روغن موافقت کرد.

اصناف روغن برای بار سوم گران شد + جزییات

هر چند که مشاهدات میدانی در برخی از واحدهای صنفی از پاک شدن قیمت‌ ها از روی روغن‌های جامد و مایع حکایت دارد اما ابوالحسن خلیلی، رئیس هیات مدیره انجمن صنفی صنایع روغن نباتی در واکنش به کمبود و گرانی روغن در بازار گفته است: «اینکه گفته می‌شود بازار با کمبود روغن رو به رو است، چنین نیست. به دلیل افزایش نرخ دانه‌های روغنی در سطح جهان نرخ روغن از ابتدای سال تاکنون برای سومین بار افزایش یافت.»

این افزایش قیمت‌ها در حالی است که نرخ انواع روغن بسته‌بندی پت و مایع و روغن در حلب، جامد و نیمه جامد در تیر ماه و جلسه ستاد تنظیم بازار ۱۲ تا ۱۴ درصد گران شده بود.

قیمت روغن مایع و نیمه جامد چقدر گران شد؟

همچنین دبیر انجمن روغن نباتی ایران درباره افزایش نرخ روغن گفت: در سه روز گذشته سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان نسبت به افزایش ۱۰ درصدی نرخ روغن موافقت کرد و نرخ روغن از روز چهارشنبه رسما از سوی این سازمان اصلاح شد.

امیرهوشنگ بیرشک اظهار کرد: طی یک ماه گذشته قیمت روغن ۸۱۰ گرمی آفتابگردان هشت هزار و ۹۰۰ تومان بود اما نرخ این کالا حالا به ۹ هزار و ۹۰۰ تومان رسیده است. همچنین نرخ روغن جامد پنج کیلویی که ۴۵ هزار تومان بود حالا حدود ۵۰ هزار تومان شده است.

 

منبع: تجارت نیوز
  • email@gmail.com ارسالی در

    با وحدت کلمههههههههههههههههههههههههههههه .. ئیده شده دهن امت همیشه درصحنههههههههههههههه

  • ناشناس ارسالی در

    بنده خدا از بازار خبر نداره

  • 1 ارسالی در

    مملکتی که حقوق بازنشسته 15 درصد در سال ا فزایش پیدا کند و اقلام خوراکی ان در سال چندین بار گران شود همراه مسئولین باید 0 0000

ارسال نظر