|
کدخبر: 129988

زمان اعلام نتایج کنکور دکتری ناپیوسته مشخص شد

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج کنکور دکتری ناپیوسته سال ۱۳۹۹ تا عصر امروز، پنج‌شنبه اول آبان خبر داد.

آموزشی زمان اعلام نتایج کنکور دکتری ناپیوسته مشخص شد

فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش و آموزش کشور درباره زمان اعلام نتایج آزمون دکتری، اظهار کرد: نتایج نهایی پذیرفته شدگان در مقطع دکتری ناپیوسته برای ورود به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی تا عصر «حداکثر تا ساعت ۱۷» امروز پنج‌شنبه یک آبان بر روی سایت سازمان سنجش و آموزش کشور قرار می‌گیرد.

زرین آمیزی در ادامه اضافه کرد: کارنامه انتخاب رشته برای متقاضیانی که براساس نتایج اولیه آزمون ورودی مقطع دکتری «Ph.D» نیمه‌متمرکز سال ۱۳۹۹ مجاز به انتخاب رشته شدند و کدرشته محل‌های انتخابی خود را در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان در موعد مقرر ثبت کردند، ۲۰ شهریور بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت.

مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور درباره ظرفیت پذیرش دکتری دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در مهر ۹۹ افزود: ظرفیت کل دوره دکتری تخصصی ۱۳ هزار و ۹۸۱ نفر است، تعداد کل داوطلبانی که در مرحله اول قبول شدند و به دانشگاه‌ها برای بررسی سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری، مصاحبه علمی و سنجش عملی معرفی شدند ۴۱ هزار و ۳۶۲ نفر بود.

مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش در ادامه درباره آخرین آمار داوطلبانی که اقدام به انتخاب رشته کردند، گفت: بر اساس آمار نهایی ۸۷ هزار و ۴۴۵ نفر در مهلت در نظر گرفته شده نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته خود اقدام کردند.

او در ادامه درباره کنکور کارشناسی ارشد نیز گفت: کنکور کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ در روز‌های ۱۶، ۱۷ و ۱۸ مرداد و در سه نوبت برگزار و نتایج اولیه و دفترچه انتخاب رشته آن از پنج‌شنبه ۱۳ شهریور ۹۹ در سایت سازمان سنجش بارگذاری شد. از تعداد ۴۲۴ هزار و ۲۷۶ داوطلب مجاز به انتخاب رشته برای ورود به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سال ۱۳۹۹، بر اساس آمار نهایی تعداد ۲۲۹ هزار و ۳۹۷ نفر فرم انتخاب رشته خود را تکمیل کردند.

زرین آمیزی گفت: نتایج آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته ۹۹ تا ۵ آبان و نتایج نهایی آزمون سراسری ۹۹ هفته اول آبان ماه بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...