کدخبر: 64803

واکنش مدیران ایران‌ایر‌تور به فرود اضطراری یک پرواز

در پی انتشار خبر فرود اضطراری پرواز تبریز – تهران در فرودگاه مهرآباد، شرکت هواپیمایی ایران‌ایرتور با ارسال توضیحاتی درباره این خبر ارائه داد.

گسترش نیوز - در این‌نامه آمده است:

«باطلاع می‌رساند، پرواز شماره ۹۷۸ هواپیمایی ایران ایر تور روز جمعه ۲۲ شهریور در ساعت مقرر تهران را به‌مقصد تبریز ترک کرد که پس از دقایقی خلبان پرواز با تشخیص یک نقص جزئی در هواپیما و اینکه علیرغم این نقیصه و مطابق با دستورالعمل پروازی این هواپیما می‌توانسته به پرواز خود ادامه دهد لذا باتوجه به اینکه ادامه پرواز این هواپیما از تبریز به کشور ترکیه بوده، در راستای حفظ مضاعف ایمنی مسافران و سلامت پرواز به فرودگاه مبدا مراجعت نموده است.

متعاقبا مسافران با پروازهای دیگر به مقصد تبریز اعزام و هواپیمای یاد شده نیز با رفع نقص پس از ۲ ساعت به چرخه عملیاتی ناوگان این شرکت بازگشته است.

ضمن تکذیب ادعای مدیر کل محترم فرودگاه مهرآباد در اعلام غیر تخصصی خبر، خاطر نشان می‌شود، اعلام وضعیت اضطراری مطابق مقررات عملیات پرواز و مدیریت ترافیک هوایی مستلزم مراتبی است که خلبان به تشخیص آن اعلام وضیت اضطراری می‌نماید، کما اینکه این پرواز بسبب حیاتی نبودن نقص حادث شده اعلام وضعیت اضطراری ننموده و به‌صورت عادی اقدام به فرود در فرودگاه مهر آباد نموده است.»

منبع: اقتصاد نیوز

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید