کدخبر: 61605

برای دریافت صورتحساب الکترونیکی برق چه کنیم؟

حذف قبوض کاغذی برق از ابتدای مهرماه عملی می‌شود که در این زمینه اطلاعات ۷۰ درصد مشترکان در سامانه به ثبت رسیده است.

گسترش‌‌نیوز: حذف قبوض کاغذی مدتی است که جزء اولویت‌های وزارت نیرو قرار گرفته و این طور که پیداست به مرور زمان در حال حذف است.

براساس آخرین آمار تاکنون اطلاعات ۷۰ درصد مشترکان برق کشور به منظور حذف قبوض کاغذی در سامانه ثبت شده است و بر اساس آخرین ارزیابی‌ها تا به امروز قبوض کاغذی برق در استان‌های سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان و شهرستان مشهد تقریبا حذف شده است.

لازم به ذکر است که قرائت، محاسبه، نگهداری و توزیع هر قبض برق در هر دوره بیش از ۶۰۰ تومان هزینه بر است و درحال‌حاضر بیش از ۳۰ میلیون مشترک برق با پرداخت الکترونیکی قبوض برق در کنار کاهش هزینه، از نظر زیست‌محیطی نیز در حال کمک به کشور هستند.

این درحالی است که با حذف کل قبوض برق کشور و در نظر گرفتن هزینه آن در هر دوره می‌توان این رقم را در بخش‌های مختلف تولید و توسعه به کاربرد و در کنار آن در مصرف کاغذ نیز صرفه جویی کرد.

براساس آخرین گفته‌ها از سوی مسئولان از ابتدای مهرماه هیچ قبض کاغذی برق در کشور توزیع نمی‌شود و تمامی مشترکان در سراسر کشور می‌توانند از طریق ارسال *۱* شناسه قبض# به شماره ۲۰۰۰۱۵۲۱ شماره خود را در سامانه مربوطه ثبت و پس از این قبوض خود را به صورت الکترونیکی دریافت کنند.

لازم به ذکر است که پس از تکمیل شماره تلفن‌های همراه مشترکان اطلاعات اولیه همچون صورت‌حساب، نحوه و زمان پرداخت برای تلفن همراه مشترکان ارسال خواهد شد.

در این بین یکی ازدغدغه‌هایی که مشترکان با آن روبه‌رو هستند دریافت جزییات صورت حساب و اطلاع از ریز مصرف آنها در زمان‌های مختلف است.

این طور که پیداست مشترکان قرار است فقط اطلاعات اولیه صورتحساب از قبیل نحوه و زمان پرداخت را مشاهده کنند و خبری از جزییات صورت حساب در پیامک‌های دریافتی نیست.

در همین راستا چندی پیش حسین صبوری مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در خصوص جزییات پیامک‌های دریافتی پرداخت قبوض برق گفت: مشترکانی که نیاز به رویت قبوض برق با جزییات بیشتری دارند می‌توانند با مراجعه به سایت جزییات کامل را مشاهده کنند.

وی افزود: در پیامک‌های دریافتی مشترکان فقط رقم پرداخت و تاریخ پرداخت ثبت شده که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار است pdf قبض نیز قابل دریافت شود.

صبوری خاطرنشان کرد: با توجه به امکان دریافت تمامی قبض‌های برق از طریق سایت، مشترکان نگران قبض‌های دریافتی خود نباشند.

با این تفاسیر دریافت قبوض برق با جزییات از طریق سایت می‌تواند موثر واقع شود، اما عدم دسترسی برخی از مشترکان به اینترنت کار را دشوار می‌کند که دریافت pdf قبوض از طریق اس ام اس می‌تواند به مشترکان کمک کند تا جزییات قبض پرداختی خود را مشاهده کنند.

منبع: میزان

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ها  

+1 #1 بی نام 1398-05-23 19:43
چرا الکترونیکی میکنید چون هر مبلغی خواستید به مردم تحمیل کنید دزدی کم بود با برداشتن قبص این دزدی دیگه راحت ترمیشه قبص ماه پیش بیست وچها تومن اومده این ماه شده شصت وپنج هزارتومن نه چراغانی داشتیم نه مجلسی نه لامپ پرمصرف زدیم نه متراژ خونه کشیده شده پس چرا زیاد اومده حتی درفبص به خاطر مصرف کم تشویق هم شدیم بستانکار هم بودیم دزدی دزدی دزدی قبص که نشه دولت ازجیب مردم به خاطر بی عرضه بودن دزدی میکنع
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید