کدخبر: 84994

خودروساز ژاپنی مدیرعامل سابقش را نقره داغ کرد

شرکت خودروسازی نیسان ژاپن از مدیرعامل سابق خود به دلیل سال‌ها تخلف و کلاهبرداری شکایت کرده و به دنبال دریافت ۹۰ میلیون دلار غرامت است.

گسترش نیوز، شرکت خودروسازی نیسان ژاپن اخیرا از کارلوس غصن، مدیرعامل سابق و فراری این شرکت که به لبنان گریخته است، شکایت کرده و خواستار دریافت ۹۰.۸ میلیون دلار معادل ۱۰ میلیارد ین خسارت شده است.
در شکایت نیسان که در دادگاه منطقه یوکوهامای ژاپن طرح شده، درخواست غرامت نیسان به دلیل تخطی از وظایف به عنوان مدیرعامل و استفاده نابجا از منابع و دارایی‌های نیسان است.
بنا به اعلام خودروساز ژاپنی با توجه به حجم خسارت‌ها و اقدامات خلاف غصن و هزینه‌های به بار آمده ناشی از این مسئله ممکن است شاهد بالا رفتن غرامت اعلام شده باشیم.
نیسان می‌گوید این شرکت همچنان به دنبال دریافت غرامت از غصن به دلیل تمام جریمه‌هایی است که به خاطر تخلفات مدیرعامل سابق به سازمان خدمات مالی ژاپن پرداخت خواهد کرد.
غصن سال گذشته میلادی به دلیل تخلفات مالی در ژاپن دستگیر شد و قرار شد چند ماه دیگر محاکمه شود ولی چند هفته پیش ناگهان سر از لبنان درآورد و توانست از حصر خانگی و آزادی مشروط در ژاپن به شرط عدم خروج از کشور بگریزد.

منبع: فارس

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید