|
کدخبر: 132570

پرسپولیس با چهره جدید می‌آید

پرسپولیسی که به خاطر ثبات سال‌های گذشته خود، همیشه قهرمان و مدعی بود، با این همه تغییرات، می‌تواند در لیگ بیستم هم مدعی بماند؟ مهم‌تر از آن، این تیم به قهرمانی آسیا می‌رسد؟

سرخپوشان پایتخت در فصل نوزدهم با هدایت گابریل کالدرون وارد لیگ شدند. آنها حسابی شاکی و عصبانی بودند زیرا برانکو ایوانکوویچ را از دست دادند آن هم بعد از سه قهرمانی اما هنوز امیدی در دل‌شان زنده بود که به قهرمانی‌های بیشتری برسند. برای فصل نوزدهم، پرسپولیس فعالیت زیادی در نقل‌وانتقالات نداشت اما توانست محمدحسین کنعانی‌زادگان را به خدمت بگیرد و وحید امیری را به لیست خود بازگرداند. آنها چند خرید دیگر هم داشتند که همگی نیمکت‌نشین شدند مثل فرشاد احمدزاده و البته جونیور براندائو که خاطرات عجیبی برای هواداران ساخت. در نخستین بازی فصل قبل، پرسپولیس با این ترکیب به دیدار پارس‌جنوبی رفت: بوژیدار رادوشویچ، شجاع خلیل‌زاده، سیدجلال حسینی، محمد نادری، مهدی شیری، احمد نوراللهی، محسن ربیع‌خواه، مهدی ترابی، وحید امیری، امیر روستایی و علی علیپور که البته سیامک نعمتی، امید عالیشاه و فرشاد احمدزاده نیز به ترکیب اصلی اضافه شدند.

حالا یک فصل از آن تاریخ گذشته که به خاطر کرونا، بیش از یک سال و پنج ماه بین نخستین دیدار پرسپولیس در فصل نوزدهم و نخستین دیدار این تیم در فصل بیستم فاصله افتاده است. در این فصل، سرخپوشان با تغییرات عمده‌ای مواجه شده‌اند. نسبت به نخستین بازی در لیگ قبلی، حالا نادری، شجاع، ترابی، علیپور، ربیع‌خواه و فرشاد احمدزاده از تیم جدا شده‌اند و ۸ بازیکن جدید به نام‌های حامد لک، سعید آقایی، میلاد سرلک، احسان پهلوان، محمد شریفی، آرمان رمضانی، علی شجاعی و عیسی آل‌کثیر به تیم اضافه شده‌اند که البته نفر آخر فعلاً محروم است و نمی‌تواند سرخ‌ها را همراهی کند اما این حجم از تغییرات در ترکیب یک تیم طی تنها یک فصل، در نوع خود عجیب است. فراموش نکنید که پرسپولیسی‌ها تا اواخر فصل قبل، علیرضا بیرانوند را هم در ترکیب خود می‌دیدند. او در بازی اول به خاطر حضور در اردوی تیم ملی، از سرمربی وقت سرخپوشان زمانی برای استراحت دریافت کرد و غایب بود اما در مجموع، گلر اول تیمش به حساب می‌آمد که بیرانوند هم از پرسپولیس جدا شد و به آنتورپ بلژیک پیوست.

حالا پرسپولیسی که به خاطر ثبات سال‌های گذشته خود، همیشه قهرمان و مدعی بود، با این همه تغییرات، می‌تواند در لیگ بیستم هم مدعی بماند؟ مهم‌تر از آن، این تیم به قهرمانی آسیا می‌رسد؟

منبع: خبر ورزشی

ارسال نظر