|
کدخبر: 130947

رونمایی از اولین کتاب هوشمند تعلیم و تربیت

مجموعه کتاب دانوین که با رویکرد ایجاد تحول آموزشی بر مبنای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و با هدف علاقه‌مندی دانش‌آموزان به علوم مختلف و جلوگیری از حافظه محوری تالیف و تولید شده است به زودی رونمایی خواهد شد.

رئیس مرکز نوآوری موسسه علمی رزمندگان اظهارکرد: نخستین کتاب هوشمند تعلیم و تربیت ایران برای دانش آموزان و معلمان سراسر کشور، توسط موسسه علمی رزمندگان تولید و در فصل پاییز ارائه خواهد شد.

 سید حسام نوربخش با بیان اینکه در فاز اول پروژه دانوین تهیه و تولید ۶ عنوان کتاب در پایه‌های تحصیلی ششم تا دهم برنامه‌ریزی شده است، افزود: مجموعه کتاب دانوین با رویکرد ایجاد تحول آموزشی بر مبنای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، تالیف و تولید شده است و برای تأثیرگذاری بیشتر و یادگیری مفهومی علوم، بیش از ۵ هزار دقیقه ویدئوی آموزشی پیرامون مباحث مطرح شده در کتاب توسط تیم متخصص تهیه و تولید شده است.

وی با تأکید بر اینکه حجم زیادی از محتوای تکمیلی با هدف تعمیق بیشتر مفاهیم درسی، علاقه مندی دانش آموزان به علوم مختلف و جلوگیری از حافظه محوری همراه با کتاب دانوین ارائه می‌شود، تصریح کرد: محتوای تولید شده که در هماهنگی کامل با سرفصل‌های کتاب درسی است، مفاهیم تئوری و غیر قابل لمس برای دانش آموزان را از طریق آزمایشات عملی و کاربردی ملموس خواهد کرد.

رئیس مرکز نوآوری موسسه علمی رزمندگان تأکید کرد: دانوین تلفیق محتوای مکتوب و محتوای الکترونیکی با بهره گیری از آخرین فناوری‌های روز دنیا مبتنی بر واقعیت افزوده (AR)، از طریق اپلیکیشن همراه کتاب است.

نوربخش افزود: تصاویر مناسب، متن ساده و روایی، امکان اشتراک‌گذاری محتوا و تعامل دانش آموزان، ارائه رویه‌های آموزشی، ایجاد شبکه علمی آموزشی و...، از دیگر ویژگی‌های این کتاب است که مطالعه و یادگیری را برای مخاطبین راحت تر خواهد کرد.

به گفته وی بیش از ۵۰ نفر از معلمان نخبه کشور به سرپرستی دکتر علی عبدالعالی دانشیار دانشگاه علم و صنعت و فعال در حوزه آموزش‌های نوین، در تالیف و تولید این محتوا فعالیت دارند که در کنار سایر متخصصین حوزه فناوری آموزشی یک تیم ۱۰۰ نفره را تشکیل می‌دهند.

نوربخش با بیان اینکه ۱۸ عنوان دیگر از مجموعه کتاب‌های دانوین تا پایان سال تحصیلی جاری تهیه و تولید خواهد شد، خاطر نشان کرد: هدف پروژه دانوین صرفا تولید یکسری محتوای ویدئویی و ارائه کتاب هوشمند نیست و در واقع دانوین به عنوان یک پلتفرم در تلاش برای ایجاد جریان آموزشی نوین در کشور است.

منبع: ایرنا

ارسال نظر