|
کدخبر: 186622

شوک پلیس مشهد از حرکت دختر ۸ ساله!

رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی از شناسایی عامل برداشت یک میلیارد ریالی کودک ۸ ساله مشهدی از حساب پدرش خبر داد.

رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی سرهنگ جواد جهانشیری در تشریح خبر گفت: یکی از اتباع خارجه با در دست داشتن دستور قضایی سراسیمه به پلیس فتا استان مراجعه و درخواست رسیدکی به شکوائیه خود مبنی بر برداشت یک میلیارد ریالی از حسابش که به صورت خرید غیر مجاز اینترنتی صورت گرفته بود را داشت.
وی افزود: با بررسی‌های صورت گرفته از اظهارات شاکی و مستندات فنی موجود کارشناسان تحقیقات فنی خود را آغاز و پس از بررسی‌های لازم دریافتند تمام وجه مورد نظر صرف خرید اینترنتی لوازم تحریر و برخی کالا‌های خانگی شده است.

سرهنگ جهانشیری ادامه داد: در بررسی بعدی کارشناسان دریافتند نام کاربری که خرید اینترنتی از آن صورت پذیرفته منطبق با دختر بزرگ خانواده شاکی می‌باشد که با انجام تحقیقات بعدی مشخص شد علاقمندی دختر ۸ ساله به خرید اینترنتی و لوازم تحریر موجب بروز اتفاق موصوف شده است و وی برای پنهان ساختن هویت خود از نام کاربری خواهرش برای خرید اینترنتی سوء استفاده کرده است.

دختر ۸ ساله حساب پدرش را خالی کرد

این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: بنا بر تحقیقات صورت گرفته عامل برداشت غیر مجاز خرید اینترنتی با رقم ۱میلیارد ریال کسی نبود جز دختر ۸ ساله شاکی، که بدین ترتیب پدر خانواده که از رفتار دختر کوچک خود متعجب شده بود تقاضای لغو خرید اینترنتی صورت گرفته و برگشت وجه به حساب خود را داشت که با راهنمایی کارشناسان پلیس فتا بخش هایی از خرید اینترنتی لغو شد؛ لازم به ذکر است اگر همین کودک خرید بازی رایانه‌ای و اینترنتی غیر از بازار داخلی را داشت صاحب حساب هرگز قادر به استرداد وجه خود نخواهد بود.

رئیس پلیس فتا استان به شهروندان اکیداً توصیه کرد: جهت هرگونه پیشگیری از مخاطرات فضای سایبری از جمله برداشت‌های غیر مجاز والدین گرامی باافزایش آگاهی خود سعی بر نظارت استفاده صحیح فرزندان از فضای سایبری را داشته و با کاستن شکاف دیجیتالی خود با فرزندانشان از مخاطرات این فضا جلوگیری نمایند.

گفتنی است شهروندان گرامی می‌توانند در صورت وقوع هرگونه اتفاق و حادثه‌ای در فضای سایبر بلافاصله با شماره تماس ۰۹۶۳۸۰ مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا ارتباط برقرار نموده تا نسبت به دریافت خدمات اورژانس سایبری توسط کارشناسان پلیس فتا بهرمند گردند و یا با آدرس الکترونیکی به نشانی www.cyberpolice.ir از بروز‌ترین اخبار و حوادث و آموزش‌های پیشگیرانه در حوزه فضای سایبری مطلع گردند.

 

منبع: رکنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...