|
کدخبر: 177094

نخستین فیلم از لحظه انفجار در پالایشگاه تهران

فیلمی به تازگی منتشر شده است که نشان می‌دهد چگونگه انفجار مهیب و آتش سوزی بزرگ در پالایشگاه جنوب تهران رخ داده است.

حجم ویدیو: 3.72M | مدت زمان : 00:01:08
حوادث

مسئول روابط عمومی پالایشگاه نفت تهران گفت: پس از ۲۴ ساعت تلاش نیروهای امدادی و آتش نشانی آتش‌سوزی این پالایشگاه مهار و آتش کاملا خاموش شد.

شاکرخفایی شامگاه پنجشنبه گفت: پالایشگاه فرآیند در مدار قرار گرفتن تولید را در برنامه هایش قرار داده است و یک واحد تولیدی به همراه واحد آب، برق و بخار در مدار قرار گرفته و بقیه واحدها هم با تامین شرایط ایمن یکی یکی در مدار تولید قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: اصلا در این حادثه تلفات جانی و انسانی نداشتیم، شماری از نیروهای امدادی نه به خاطر حادثه بلکه به دلیل گرمازدگی و بی‌حالی ناشی از تلاش و فعالیت زیاد آسیب دیدند که درمان شدند.

آتش سوزی و انفجار در پالیشگاه جنوب تهران

این مسئول یادآور شد: این آتش سوزی چون در مخزن بود باید می‌سوخت تا محتویات آن تمام شود، بنابراین چون واحد فرآیندی نبود و تجهیزاتی مانند پمب و کمپرسور را شامل نمی‌شود؛ هزینه بالایی را در بر نداشت.

شرکت پالایش نفت تهران با ظرفیت پالایش ۲۵۰ هزار بشکه در روز در حدود ۱۷ تا ۲۰ درصد انرژی کشور را تولید می‌کند، این پالایشگاه سال ۱۳۴۷ تأسیس شده و اینک مشتمل بر ۲ پالایشگاه جنوبی و شمالی است.

ساعت ۱۹ و ۱۸ دقیقه روز، چهارشنبه (۱۲ خردادماه) حادثه آتش‌سوزی وسیعی به دلیل نشتی یکی از مخازن ضایعات نفتی پالایشگاه تهران رخ داد که گروه‌های امدادی و آتش‌نشانی به‌منظور مهار و خاموش کردن آتش به‌سرعت وارد عمل شدند.

 

 

منبع: رکنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...