کدخبر: 107343

سینه ستبر ایران همچنان در آتش می‌سوزد

مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه از ادامه آتش‌سوزی در جنگل های پاوه خبرداد و گفت: برای مهار آتش درخواست امداد هوایی و بالگرد داده ایم.

حوادث سینه ستبر ایران همچنان در آتش می‌سوزد

فریدون یاوری اظهار داشت: آتش‌سوزی در منطقه "بوزین"و "مرخیل" پاوه همچنان ادامه دارد و اهالی بومی و نیروهای امدادی با امکانات موجود برای مهار آتش تلاش می کنند و در حال اعزام نیروهای بیشتری به منطقه هستیم.

وی افزود: به دلیل سخت گذر بودن منطقه برای اعزام بالگرد به سازمان محیط زیست درخواست داده ایم که بتوانیم هر چه سریعتر این آتش سوزی را مهار کنیم.

عصر روز گذشته ۳ نفر از فعالان محیط زیست از اهالی منطقه هنگام اطفاء حریق در محاصره آتش گرفتار شدند و به علت وزش باد شدید نتوانستند جان خود را از مهلکه نجات دهند.

از روز پنجشنبه آتش در منطقه بوزین و مرخیل شعله ور شده و نیروهای امدادگر و مردمی توانستند تا غروب روز شنبه آتش را مهار کنند که عصر همان روز دوباره آتش شعله ور شد و همچنان ادامه دارد.

شهرستان پاوه در ۱۲۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه و در منطقه ای کوهستانی واقع شده که بیش از ۷۷ هزار هکتار منابع ملی شامل جنگل و مرتع دارد، منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل حدود ۲۳ هزار ۷۲۴ هکتار مساحت دارد و در منطقه صفر مرزی در بخش باینگان واقع شده است.

منبع: ایلنا

ارسال نظر