|
کدخبر: 82277

بررسی تغییرات نرخ خودرو تا پایان هفته

یک کارشناس بازار خودرو می‌گوید: نرخ خودرو به مولفه میزان عرضه و تقاضا ارتباط دارد. چنانچه در این هفته عرضه از سوی خودروسازان کاهش یابد، قطعا نرخ خودرو هم گران خواهد شد.

گسترش‌نیوز: یک کارشناس بازار خودرو در پاسخ به این پرسش که نرخ خودرو تا پایان هفته چه روندی را دارد؟ گفت: نرخ خودرو به مولفه میزان عرضه و تقاضا ارتباط دارد. چنانچه در این هفته عرضه از سوی خودروسازان کاهش یابد، قطعا نرخ خودرو هم گران خواهد شد. متاسفانه در کشور ارائه آمار تولید و فروش خودرو محرمانه است. بنابراین برآورد دقیقی از میزان تولید خودرو نداریم و نمی‌توانیم هم به طور جامع درباره آینده نرخ خودرو پیش‌بینی داشته باشیم.

فربد زاوه افزود: آنچه از وضعیت فعلی خودروسازان مشخصِ این است که به دلیل سیاست‌های پولی کشور تورم در سال آینده مجدد افزایش می‌یابد. به همین دلیل ممکن است نرخ خودرو در سال آینده هم افزایش چشم‌گیری داشته باشد.

او در پاسخ به این پرسش که در فضای سیاسی و اقتصادی فعلی آیا ممکن است صادرات خودرو به بازارهای منطقه موقف شود؟ اظهارکرد: یکی از بازارهای جذاب صادراتی برای بنگاه‌های خودروسازی کشور عراق و سوریه بود. به دلیل مناقشات اخیر سیاسی با کشور عراق ورق برای صادرات خودرو به این بازار منطقه برگشت. آنچه که مشخص است به دلیل ناآرامی‌های سیاسی و تحریم‌های امریکا صادرات خودرو به هر دو بازار یعنی عراق و سوریه روند پایداری ندارد.

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر