|

بخوانید :

کدخبر: 270727

خبر مهم وزارت راه و شهرسازی/ تامین ٨ هزار دستگاه اتوبوس برای جابجایی زائران

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی با اشاره به حجم بالای زائران اربعین در حوزه حمل و نقل جاده‌ای عمومی گفت: برای جابجایی زائران عتبات ۸ هزار دستگاه اتوبوس در نظر گرفته شده است.

حمل و نقل خبر مهم وزارت راه و شهرسازی/ تامین ٨ هزار دستگاه اتوبوس برای جابجایی زائران

شهریار افندی‌زاده درباره امکانات و تدابیر در نظر گرفته شده برای سفرهای اربعین خاطر نشان کرد: پیش‌بینی می‌شود در ایام اربعین سال جاری ۵ میلیون زائر به عتبات سفر کنند که حدود ۹۳ درصد آن‌ها از طریق ناوگان حمل و نقل جاده‌ای جابجا می‌شوند.

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی خاطر نشان کرد: بنابراین پیش‌بینی می‌شود حدود ۴ میلیون و ۶۵۰ هزار مسافر در بخش حمل و نقل جاده‌ای جابجا خواهند شد.

وی افزود: در اربعین سال ۹۸، حدود ۸۹ درصد مسافران از طریق حمل و نقل جاده‌ای جابجا شدند، به همین منظور تلاش می‌شود تا حمل و نقل عمومی امسال تقویت بیشتری شود.

افندی‌زاده گفت: با توجه به همزمانی اربعین با پیک سفرهای آخر تابستان نمی‌توان همه ناوگان حمل و نقل را در اختیار سفرهای اربعین قرار داد، اما ۸ هزار دستگاه اتوبوس برای سفرهای اربعین مد نظر گرفته می‌شود. 

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی خاطر نشان کرد: ۶ هزار اتوبوس‌ دیگر مورد نیاز است که به دنبال تامین آن‌ها از طریق ستاد مرکزی اربعین، وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و نیروهای مسلح هستیم.

وی درباره شرایط سفر با خودروهای شخصی اظهار داشت: سازمان راهداری تلاش ویژه‌ای برای تجهیز پایانه‌ها و ایجاد پارکینگ‌ها برای وسایل نقلیه شخصی و عبور راحت و مناسب زائران انجام داده است.

افندی‌زاده درباره پایانه‌های پر تردد در ایام اربعین از جمله شلمچه و چزابه در خوزستان، مهران در ایلام، تمرچین در آذربایجان، باشماق در کردستان و خسروی در کرمانشاه گفت: پیش‌بینی می‌شود طبق روال سال‌های گذشته حجم زیادی از ترددها از مرز مهران انجام شود.

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی درباره پیش فروش بلیت‌ها در ایام اربعین نیز توضیح داد: با توجه به انجام سفرهای اربعین از ۱۶ تا ۳۰ شهریور به شرکت راه‌آهن اعلام شده به هیچ عنوان پیش فروش ۱۰۰ در صدی در این ایام نداشته باشند تا در صورت نیاز بتوان از سایر قطارها برای مسیر تهران- اهواز- شلمچه استفاده کرد.

وی ادامه داد: در مورد بلیت اتوبوس نیز جلساتی با اصناف خواهیم داشت تا برای قیمت‌ها و نحوه فروش آن‌ها به هماهنگی برسیم.

افندی‌زاده گفت: از آنجا که اتوبوس یک طرف مسیر را بدون مسافر می‌رود، نحوه قیمت‌گذاری برای بلیت آن متفاوت است.

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی تاکید کرد: برای پیش فروش بلیت‌ها به ویژه قطار و هواپیما در ایام اربعین، هماهنگی‌ها برای پیش فروش حضوری و اینترنتی بلیت در شهریور ماه انجام خواهد شد

 

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...