|
کدخبر: 133235

نظر شورای شهر درباره تعطیلی پایتخت

هاشمی: نظر شورای شهر و مجمع نمایندگان تعطیلی ۱۴ تا ۲۰ روزه تهران است

جامعه نظر شورای شهر درباره تعطیلی پایتخت

رئیس شورای شهر تهران گفت: در یک هفته گذشته میزان مبتلایان و فوتی‌ها افزایش یافته است اما ستاد ملی مبارزه با کرونا و همچنین دولت پاسخ مناسبی به پیشنهاد کارشناسی شده شورا و همچنین مجمع نمایندگان تهران مبنی بر تعطیلی ۱۴ تا ۲۰ روزه تهران نداده‌اند.

محسن هاشمی با اشاره به شکست دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری امریکا گفت: ابتدا شکست تحقیرآمیز دونالد ترامپ، عامل بیسابقه‌ترین تحریمهای تاریخ علیه مردم ایران و آمر ترور شهید حاج قاسم سلیمانی را به همه مردم ایران که شرایط بسیار سخت معیشتی، دارویی و تأمین حداقل زندگی را در این سه سال گذشته تجربه کردند، تبریک می‌گویم.

وی ادامه داد: اهمیت شکست ترامپ، به نه گفتن به سیاست‌های یکجانبه گرایانه، عهدشکنانه و ضدعقلانی امریکا علیه دیگر کشورهای جهان، توسط اکثریت مردم امریکا است. بدعهدی ترامپ تنها در مورد برجام نبود، بلکه وی از کنوانسیون حفظ محیط زیست، عهدنامه‌های تجارت آزاد و بسیاری از توافقات و معاهدات جهانی نیز سرباز زد و شکست تحقیرآمیز او نشان داد ملت یک کشور به رئیس‌جمهوری که برای جهان غیرقابل اعتماد باشد، اعتماد نمی‌کنند.

رئیس شورای شهر تهران گفت: امیدواریم دولت جدید امریکا و سایر کشورهای غربی، از سرنوشت ترامپ عبرت بگیرند و از یکجانبه‌گرایی، بدعهدی و تضییع حقوق مسلم ملتهای جهان بپرهیزند.

وی در ادامه به ویروس کرونا و افزایش چشمگیر مبتلایان و فوتی‌ها از این ویروس اشاره کرد و افزود: علی‌رغم اینکه در یک هفته گذشته میزان مبتلایان و فوتی‌ها افزایش یافته است اما ستاد ملی مبارزه با کرونا و همچنین دولت پاسخ مناسبی به پیشنهاد کارشناسی شده شورا و مجمع نمایندگان تهران مبنی بر تعطیلی ۱۴ تا ۲۰ روزه تهران نداده‌اند. در همین زمینه باز هم تقاضا می‌کنیم به این خواسته نظر مثبت بدهند.

هاشمی ادامه داد: حمل‌ونقل عمومی در کلانشهرها عامل انتشار کروناست و باید ناوگان حمل‌ونقل عمومی تقویت شود و قطعا با توسعه حمل‌ونقل عمومی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی میزان انتشار ویروس کرونا نیز کاهش خواهد یافت که برای این موضوع باید دولت اعتبار مناسبی برای تأمین حمل‌ونقل عمومی اختصاص دهد و در طی ۱۰ سال گذشته ما با خلاء سرمایه‌گذاری در این بخش روبه‌رو بوده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه درحال‌حاضر روزانه ۱۵۰ نفر در تهران به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست می‌دهند گفت: این عدد رو به رشد است و ما حتی شاهد عدد ۱۷۶ نیز در تهران بوده‌ایم و اگر به شرایط لازم برای کنترل و پیشگیری از ویروس کرونا توجه نشود و این شرایط ادامه پیدا کند این عدد باز هم ادامه پیدا می‌کند.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر