|
کدخبر: 125943

شرط ثبت‌نام دانش‌آموزان افغانستانی چیست؟

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش گفت: دانش‌آموزان افغانستانی محدودیتی برای ثبت‌نام ندارند و در ۲۸ هزار مدرسه کشورمان مشابه دانش‌آموزان ایرانی تحصیل می‌کنند.

جامعه شرط ثبت‌نام دانش‌آموزان افغانستانی چیست؟

غلامرضا کریمی، رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش درباره ممانعت برخی مدارس از ثبت‌نام دانش‌آموزان افغانستانی‌ اظهار کرد: دو گروه دانش‌آموز افغانستانی داریم؛ یا قانونی در ایران سکونت دارند که براساس مدارک قانونی به مدرسه مراجعه کرده و ثبت‌نام می‌کنند یا اینکه غیرقانونی هستند و باید به وزارت کشور مراجعه و کارت تحصیل دریافت کنند؛ اگر دانش‌‌آموز برگه اقامت و کارت تحصیل نداشته باشند در مدارس ثبت‌نام نمی‌شود.

وی افزود: سال گذشته ۵۰۰ هزار دانش‌آموز افغانستانی در مدارس داشتیم که این گروه بر اساس روال سال گذشته در مدارس ثبت‌نام شدند، در آخرین آمار بیش از ۴۷۰ هزار نفر در مدرسه ثبت نام شده‌اند و پیش‌بینی این است نسبت به سال گذشته تا ۱۰ درصد بیشتر ثبت‌نام شوند.

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش گفت: طبق آمار چند روز قبل ۱۹۰ هزار نفر از افرادی که فاقد مدارک اقامتی بودند به وزارت کشور مراجعه و کارت هدایت تحصیلی گرفته‌اند بنابراین نباید هیچ دانش‌آموز افغانستانی از مدارس بیرون بماند.

کریمی متذکر شد: ۲۸ هزار مدرسه داریم که دانش‌آموزان افغانستانی آنجا تحصیل می‌کنند و مشابه دانش‌آموزان ایرانی ثبت‌نام می‌شوند و هیچ محدودیتی ندارند.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر