|

بخوانید :

کدخبر: 167556

حکم پرونده قتل جورج فلوید اعلام شد

سازمان ملل از حکم محکومیتی که آمریکا در پرونده قتل جورج فلوید سیاهپوست آمریکایی صادر کرد، استقبال کرد.

بین‌الملل حکم پرونده قتل جورج فلوید اعلام شد

به نقل از خبرگزاری رویترز، میچل باچله، کمیسونر عالی حقوق بشر سازمان ملل امروز از این‌که یک هیات منصفه آمریکایی در ایالت مینه‌سوتا، درک شووین، افسر سابق پلیس در مینیاپولیس را در محاکمه قتل جورج فلوید در قتل درجه دو، قتل درجه سه و آدمکشی درجه دو گناهکار شناخت، اظهار خرسندی کرد.

باچله تاکید کرد، هر نتیجه دیگری به استهزا گرفتن عدالت قلمداد می‌شد.

مقام سازمان ملل تصریح کرد: با توجه اتفاقاتی که در روزها و هفته‌های گذشته قلب ما را به درد آوردند اصلاحات سیستم‌های پلیس در سراسر آمریکا همچنان برای ممانعت از قتل سیاهپوستان ناکافی است.

درک شووین که اکنون ۴۵ ساله است، در زمان تلاش برای بازداشت جورج فلوید در مه گذشته که متهم بود در یک فروشگاه محلی از اسکناس ۲۰ دلاری تقلبی استفاده کرده است، روی گردن این شهروند سیاه پوست آمریکایی برای سه بار و در مجموع به مدت حدود ۱۰ دقیقه زانو زد. فلوید بعد از آنکه تقلا کرد و فریاد زد که نمی‌تواند نفس بکشد، حین بازداشت بیهوش شد و بعدا در بیمارستان جان باخت.

کشته شدن فلوید اعتراضات گسترده‌ای را در شهرهای ایالات متحده به راه انداخت و معترضان خشونت پلیس را محکوم کرده و خواستار برقراری عدالت برای سیاه پوستانی شدند که از دست افسران پلیس آمریکایی رنج برده‌اند.

قاضی پرونده پس از قرائت احکام در روز سه‌شنبه اعلام کرد، مجازات درک شووین ظرف هشت هفته اعلام خواهد شد. این قاضی گفت که وثیقه درک شووین هم باطل شده است.

تصاویری از مقابل دادگاه نشان می‌دهد که مردم مینیاپولیس از صدور این حکم ابراز شادمانی می‌کنند و نام فلوید را فریاد می‌زنند. درک شووین حداکثر با ۷۵ سال حبس روبرو می‌شود.

 

منبع: ايسنا
  • ناشناس ارسالی در

    گاهی نیازاست یادی شودازانسانهای بیگناه مثل جورج فلویدوجمال قاشقچی

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...