|
کدخبر: 164619

پوشش بیش از حد مرگ شاهزاده فیلیپ دردسرساز شد!

پوشش بی‌وقفه اخبار و گزارش‌ها از فوت شوهر ملکه انگلیس در شبکه‌های مختلف تلویزیونی بی بی سی، سیل انتقادات شهروندان این کشور را به دنبال داشت.

اختصاص یافتن کامل برنامه‌های شبکه تلویزیونی «بی‌بی‌سی» به اخبار فوت «شاهزاده فیلیپ» شوهر ملکه انگلیس تا نمیه شب جمعه، صدای مردم این کشور را درآورد.

به نوشته روزنامه «گاردین»، شبکه بی‌بی‌سی روز جمعه به‌صورت بی‌وقفه ده‌ها برنامه درباره شاهزاده فیلیپ پخش کرد. هم‌زمان با پخش این برنامه‌های از پیش ضبط شده در بی‌بی‌سی ۱، شبکه دوم بی‌بی‌سی نیز آن‌ها را روی آنتن می‌برد.

نهایتاً شبکه بی‌بی‌سی، پس از مواجه با سیل انتقادات از سوی شهروندان انگلیسی، در بخش انتقادات و پیشنهادات خود صفحه‌ جدیدی با این موضوع باز کرد.

در بالای این صفحه نوشته شده است: «در حال دریافت شکایاتی درباره پوشش بیش از حد مرگ شاهزاده فیلیپ دوک ادینبورگ هستیم».

شهروندان انگلیسی علاوه بر هجوم به صفحه انتقادات و پیشنهادات بی‌بی‌سی، در رسانه‌های اجتماعی نیز به اعتراض پرداختند

بی-بی-سی

یکی از کاربران در توئیتر نوشت: «شاهد این هستیم که بی‌بی‌سی به شبکه تبلیغاتی ملی تبدیل شده است».

یک شهروند انگلیسی دیگر نوشت: «آیا من تنها کسی هستم که فکر می‌کند مسخره است که تمام کانال‌های رادیویی بی‌بی‌سی در حال پخش یک برنامه درباره شاهزاده فیلیپ هستند؟ احساس می‌کنم در اروپای شرقی چهل سال پیش هستم».

عصر جمعه، کاخ باکینگهام از مرگ «شاهزاده فیلیپ» همسر ۹۹ ساله ملکه انگلیس خبر داد. طبق گزارش‌ها، او پیش از مرگش بیمار بود و مدتی را در بیمارستان سپری کرد.

این کاخ اواسط اسفند اعلام کرده بود شاهزاده فیلیپ برای ادامه درمان یک عفونت به بیمارستان دیگری در لندن منتقل شد. کاخ باکینگهام در آن زمان گفته بود که علاوه بر درمان برای یک عفونت نامشخص، شاهزاده فیلیپ برای یک بیماری قلبی آزمایش می‌دهد.

منبع: فارس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...