|
کدخبر: 133899

هر هفته یک تحریم تا پایان ریاست ترامپ

دولت دونالد ترامپ تصمیم دارد تا پیش از مراسم تحلیف جو بایدن، هر هفته تحریم‌های جدیدی را علیه ایران اعمال کند.

بین‌الملل هر هفته یک تحریم تا پایان ریاست ترامپ

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری امریکا تصمیم دارد با کمک اسرائیل و برخی از کشور عربی حاشیه خلیج‌فارس، تا پیش از مراسم تحلیف جو بایدن در ماه ژانوبه، تحریم‌های جدیدی را علیه ایران اعمال کند.

وبسایت "آکسیوس" به نقل از دو منبع اسرائیلی نوشت، الیوت آبرامز، نماینده دولت ترامپ در مورد مسائل ایران روز یکشنبه با بنیامین نتانیاهو نخست اسرائیل و مایر بن شبات مشاور امنیت ملی این کشور دیدار و در مورد طرح تحریم گفت‌وگو کرد.

منبع این خبر می‌افزاید؛ دولت ترامپ معتقد است چنین «سِیلی» از تحریم‌ها فشار بر ایرانیان را افزایش می‌دهد و احیای توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ را برای دولت بایدن سخت‌تر می‌کند.

وبسایت "آکسیوس" می‌نویسد؛ آبرامز نیز چند روز پیش در یک جلسه محرمانه گفته بود که دولت ترامپ می‌خواهد هر هفته تا ۲۰ ژانویه مجموعه جدیدی از تحریم‌ها را علیه ایران اعلام کند.

منابع اسرائیلی گفته‌اند که تحریم‌های برنامه‌ریزی شده به برنامه هسته‎ای ایران ارتباطی ندارد، بدین جهت که احتمالاً چنین تحریم‌هایی توسط دولت بایدن لغو شوند و راه احیای توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ را باز می‌کنند. در عوض، هدف تحمیل تحریم بیشتر بر ایران است. در واقع هدف این طرح این است که تا آنجا که ممکن است تا ۲۰ ژانویه علیه ایران تحریم اعمال شود.

همچنین اشاره شده که آبرامز برای گفت‌وگو درباره طرح تحریم‌ها از اسرائیل به ابوظبی و ریاض هم سفر خواهد کرد

منبع: رکنا

ارسال نظر