|

بخوانید :

کدخبر: 252451

ذخیره سد زاینده‌رود چقدر است؟

مدیر بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: مجموع ذخیره آب سدهای بزرگ استان اصفهان در نیمه اول فروردین به ۳۶۶ میلیون مترمکعب رسید.

"احسان الله امینی"، با اشاره به آخرین وضعیت ذخیره آبی ۶ سد استان اصفهان تا چهاردهم فروردین سال جاری، اظهار کرد: ذخیره سد مخزنی زاینده رود با ظرفیت عادی یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون متر مکعب امروز به ۳۰۸ میلیون مترمکعب رسید.

وی با بیان این که ذخیره آبی سد زاینده‌رود مشابه سال گذشته است، ادامه داد: در مقایسه با بلندمدت (۵۰ سال)، ذخیره آب این سد ۶۰ درصد کاهش یافته است.

مدیر بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان به وضعیت سد گلپایگان اشاره کرد و گفت: این سد در چهاردهم فروردین سال جاری ۱۹.۵ میلیون مترمکعب آب ذخیره داشته است و حجم آن در مدت مشابه سال قبل بدون تغییر بوده و در مقایسه با بلند مدت ۳۰ درصد کاهش نشان می‌دهد.

وی افزود: ذخیره سد قره‌آقاچ سمیرم با گنجایش ۲۱ میلیون مترمکعب، به ۲۰ میلیون مترمکعب رسیده است.

امینی با بیان این که ذخیره سد حنای سمیرم تا امروز به ۹.۸ میلیون مترمکعب رسیده است، تصریح کرد: حجم این سد در مدت مشابه سال گذشته ۱۶.۷ میلیون مترمکعب بود و نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد کاهش و در مقایسه با بلند مدت ۵۰ درصد کاهش ذخیره آبی دارد.

مدیر بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان ادامه داد: سد خمیران در تیران و کرون تا امروز ۶.۶ میلیون مترمکعب ذخیره آبی داشته است و ذخیره این سد نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۴ درصد و نسبت به میانگین بلند مدت ۳۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.

وی گفت: سد باغکل واقع در خوانسار نیز هم اکنون حدود ۲ میلیون مترمکعب آب دارد در حالی که ذخیره آن در سال گذشته ۲.۵ میلیون مترمکعب بود؛ بر این اساس حجم آبی سد باغکل در مقایسه با سال قبل ۲۰ درصد کاهش نشان می‌دهد.

 

منبع: ایلنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...