|
کدخبر: 143567

قیمت جهانی نفت امروز (۹۹/۱۰/۰۴)

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۰ سنت معادل ۰.۴ درصد رشد به ۵۱ دلار و ۴۰ سنت رسید.

انرژی قیمت جهانی نفت امروز (۹۹/۱۰/۰۴)

در حالی که آمارهای رسمی در خصوص کاهش میزان ذخایر نفت خام و بنزین امریکا امیدها به رشد تقاضا را بالا برده و سرمایه‌گذاران از احتمال انعقاد یک توافق تجاری در زمینه برگزیت خوشنود هستند، قیمت نفت روز پنجشنبه شاهد افزایش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۰ سنت معادل ۰.۴ درصد رشد به ۵۱ دلار و ۴۰ سنت رسید. قیمت نفت خام امریکا نیز امروز ۱۸ سنت معادل ۰.۴ درصد افزایش داشت و به ۴۸ دلار و ۳۰ سنت رسید. قیمت هر دو شاخص نفتی در روز چهارشنبه بیش از ۲ درصد جهش داشت.

هیرویوکی کیکوکاوا، مدیر بخش تحقیقات موسسه نیسان سکیوریتیز در این باره گفت: «در حالی که تمام سرمایه‌گذاران خود را برای تعطیلات پایان سال آماده می‌کنند، بازارهای نفت سوت و کور است.»

وی افزود: «کاهش میزان ذخایر نفت خام و فرآورده‌های نفتی در امریکا و نشانه هایی از احتمال توافق تجاری انگلیس و اتحادیه اروپا که منجر به تضعیف ارزش دلار شده خبرهایی خوب برای بازار نفت بوده، اما همچنان نگرانی‌ها در مورد گونه جدید واکسن کرونا وجود دارد و این مسئله مانع از رشد بیشتر قیمت‌ها شده است.»

بر اساس آمارهای رسمی، میزان ذخایر نفت خام امریکا در هفته منتهی به ۱۸ دسامبر با ۵۶۲ هزار بشکه کاهش به ۴۹۹.۵ میلیون بشکه رسیده است.

میزان ذخایر بنزین هم افت غیرمنتظره ۱.۱ میلیون بشکه‌ای داشته و به ۲۳۷.۸ میلیون بشکه رسیده است. این در حالی است که میزان ذخیره میعانات هم ۲.۳ میلیون بشکه افت کرده و به ۱۴۸.۹ میلیون بشکه رسیده است.

عامل دیگر رشد قیمت نفت، انتشار خبرهایی است که نشان می‌دهد انگلیس و اتحادیه اروپا در آستانه انعقاد یک توافق تجاری محدود هستند که تبعات تجاری منفی برگزیت را تا حدودی کاهش می‌دهد.

منبع: مهر

ارسال نظر