|
کدخبر: 328292

قیمت آپارتمان در این منطقه تهران | با ۶ میلیارد صاحب خانه شوید

در این گزارش به بررسی قیمت خانه در محله جنت آباد تهران پرداخته ایم.

اقتصاد قیمت آپارتمان در این منطقه تهران | با ۶ میلیارد صاحب خانه شوید

خرید ملک این روزها برای بیشتر مردم تبدیل به آرزو شده و با درآمدهای فعلی امکان خرید واحد مسکونی را ندارند.

قیمت آپارتمان در غرب تهران همچنان در حال افزایش است و به نظر می‌رسد هیچ عاملی نمی‌تواند جلوی این روند را بگیرد. امروز شاهد جدیدترین رکورد قیمت مسکن در این منطقه بودیم، جایی که یک واحد آپارتمان ۶۵ متری و ۲۰ سال ساخت در محله جنت‌آباد مرکزی به قیمت ۶ میلیارد تومان فروخته شد.

قیمت یک واحد ۶۵ متری و ۲۰ سال ساخت در محله جنت‌آباد مرکزی، ۶ میلیارد تومان است.

بررسی فایل‌های فروش مسکن نشان می‌دهد در چند روز اخیر، تعداد فایل‌های سبز (پایین‌تر از میانگین قیمت منطقه) و فایل‌های قرمز (از میانگین قیمت منطقه بالاتر) از فایل‌های مشکی (در محدوده میانگین قیمت منطقه) افزایش یافته است.

به گفته واسطه‌گران ملکی در محله جنت آباد، بازار مسکن هم‌اکنون راکد است، اما به دلیل اینکه اکثر مشتریان سرمایه‌گذار هستند اغلب خریدوفروش صورت می‌گیرد هرچند کم باشد.

به گفته آنها، قیمت هر مترمربع مسکن نوساز در این محله، از ۱۳۵ میلیون تا ۱۷۵ میلیون تومان است و با هر مترمربع ۱۵۰ میلیون تومان نیز می‌توان واحدی نوساز و بدون ضعف خریداری کرد.

مشاهدات ما از پلتفرم‌های خریدوفروش مسکن نشان می‌دهد که برخی از مالکان میل به افزایش قیمت دارند؛ البته تردیدی که معامله‌گران در رابطه با انجام معامله دارند به وضوح مشخص است و در چند روز اخیر، تعداد فایل‌های سبز (پایین‌تر از میانگین قیمت منطقه) و فایل‌های قرمز (از میانگین قیمت منطقه بالاتر) از فایل‌های مشکی (در محدوده میانگین قیمت منطقه) افزایش یافته است.

در محله جنت‌آباد مرکزی، واحدی ۶۵ متری و ۲۰ سال ساخت، ۶ میلیارد تومان و واحدی دیگر با ۱۰۹ مترمربع زیربنا و ۵ سال عمربنا، ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

در محله جنت‌آباد جنوبی، برای آپارتمانی ۸۰ متری و ۴ سال ساخت، ۹ میلیارد و ۱۷۳ میلیون تومان و برای آپارتمانی ۱۰۰ متری و ۱۷ سال ساخت، ۱۰ میلیارد تومان تعیین شده است.

در جنت‌آباد شمالی، واحدی ۸۸ متری و ۸ سال ساخت، ۹ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان و واحدی ۷۶ متری و ۱۸ سال ساخت، ۶ میلیارد و ۴۳۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

منصور غیبی، کارشناس بازار مسکن درباره علت فاصله قیمت‌های پیشنهادی در بازار مسکن با قیمت واقعی املاک گفت: «در بازار مسکن شاهد فاصله قیمت پیشنهادی ملک با قیمت واقعی آن هستیم. علت پدیداری این اتفاق و از آن مهم‌تر دلیل ماندگاری این شکاف به چند عامل مهم بستگی دارد.»

وی در این باره افزود: «نخست آنکه ذات بازار مسکن این است که چسبندگی قیمت در آن نسبت به سایر بازار‌های مالی شدیدتر و میل به ماندگاری قیمت در صورت جهش آن بسیار بالاتر از بازار‌های موازی است.»

این کارشناس حوزه مسکن همچنین درباره آثار شکاف قیمتی در بازار مسکن عنوان کرد: «شکاف قیمت باعث شده است که برخی از سرمایه‌گذاران بخش مسکن نتوانند به قیمت دلخواه خود مسکن را به بازار ارائه دهند. از سوی دیگر، برخی افراد نیز نگران هستند که اگر ملک خود را بفروشند، نمی‌توانند جایگزین متناسبی از لحاظ قیمت و شرایط بازار برای آن پیدا کنند؛ در نتیجه از فروش دست کشیده‌اند.»

منبع: اکوایران

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها