|
کدخبر: 326421

پیش‌ بینی ۲۰۰ هزار دلاری قیمت بیت کوین / ترامپ بازار ارزهای دیجیتال را هیجان زده کرد

حلیلگران استاندارد چارترد اشاره می‌کنند که دولت دوم ترامپ می‌تواند یک محیط نظارتی حمایتی‌تر و به طور کلی مثبت‌تر را ایجاد کند و در عین حال، بیت کوین می‌تواند پوشش خوبی در برابر کاهش ارزش دلار و کاهش اعتماد به خزانه‌داری آمریکا باشد. از این رو، انتظار می‌رود که پذیرش و قیمت بیت کوین به میزان قابل‌توجهی افزایش یابد.

اقتصاد پیش‌ بینی ۲۰۰ هزار دلاری قیمت بیت کوین / ترامپ بازار ارزهای دیجیتال را هیجان زده کرد

با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده، مجدداً درباره تأثیر نتیجه آن بر قیمت بیت کوین بحث شده است.

در همین راستا، شرکت خدمات مالی استاندارد چارترد (Standard Chartered) در گزارش جدید خود ادعا می‌کند که در صورت انتخاب مجدد دونالد ترامپ، بازار بیت کوین عملکرد مثبتی خواهد داشت.

تحلیلگران استاندارد چارترد اشاره می‌کنند که دولت دوم ترامپ می‌تواند یک محیط نظارتی حمایتی‌تر و به طور کلی مثبت‌تر را ایجاد کند و در عین حال، بیت کوین می‌تواند پوشش خوبی در برابر کاهش ارزش دلار و کاهش اعتماد به خزانه‌داری آمریکا باشد. از این رو، انتظار می‌رود که پذیرش و قیمت بیت کوین به میزان قابل‌توجهی افزایش یابد.

یکی دیگر از عوامل کلیدی که می‌تواند باعث افزایش تقاضا برای بیت کوین شود، شرایط نامطلوب اقتصاد کلان است. افزایش بدهی‌های ملی باعث شده تا بسیاری از کاربران بیت کوین را به عنوان راهی برای مقابله با تورم در نظر بگیرند.

علاوه بر مسائل اقتصادی، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) اخیرا با شکایت‌های حقوقی علیه شرکت‌های رمزارزی مانند کوین بیس، ریپل و بایننس، باعث ایجاد واکنش منفی در جامعه کریپتو شده است.

با این حال، انتظار می‌رود که انتخاب مجدد دونالد ترامپ، شفافیت نظارتی مورد نیاز را برای این بخش به ارمغان بیاورد.

سال گذشته، سرمایه‌گذاران سازمانی پیش‌بینی‌های بسیار صعودی‌ای در مورد رشد بیت‌ کوین داشتند. این احساس خوش‌بینی با انتظار برای تأیید صندوق قابل معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین و افزایش قیمت آن به ۴۴ هزار دلار در دسامبر، بیشتر تقویت می‌شد.

در همین حال، شرکت استاندارد چارترد همچنان به پیش‌بینی قیمت ۱۵۰ هزار دلاری برای بیت کوین تا پایان سال جاری و قیمت ۲۰۰ هزار دلاری برای سال ۲۰۲۵ پایبند است.

اگرچه این پیش‌بینی‌ها در حال حاضر بلندپروازانه به نظر می‌رسند، اما کاربران بر این باورند که پیروزی احتمالی ترامپ و به دنبال آن، افزایش شفافیت نظارتی و بازگشت سرمایه‌گذاران به بازار، می‌تواند منجر به رشد قابل‌توجه قیمت بیت کوین شود.

در ۲۴ ساعت گذشته، قیمت بیت کوین در چند ساعت اخیر ۲ درصد افزایش یافت و باعث بهبود بازار ارزهای دیجیتال شد. بر اساس گزارش‌ها، پس از تأیید بریک آوت به بالای خط روند نزولی ۳ روزه با استفاده از الگوهای نموداری بیت کوین، معامله‌گران پول را به بازار سرازیر کردند و قیمت بیت کوین از ۶۰،۶۳۰ دلار به ۶۲،۸۰۰ دلار بازگشته است.

در این میان، اندیکاتور باندهای بولینگر هم افزایش حجم معاملات را با فاصله گرفتن باندها نشان می‌دهد. قیمت بیت کوین نیز از میانگین متحرک ساده ۲۰ عبور کرده که نشان‌دهنده یک بازگشت قوی است.

در بازه زمانی پایین‌تر، ابر ایچیموکو (Ichimoku Cloud) هم نشان می‌دهد که روند برای حرکت صعودی معکوس شده است. قیمت بیت کوین بالاتر از فضای ابری حرکت کرده و ابر نیز سبز است که نشان‌دهنده عملکرد صعودی قیمت بیت کوین در روزهای آینده است.
تحلیل بیت کوین: نشانه‌ها از پایان روند نزولی قیمت BTC خبر می‌دهند!به گفته تحلیلگران، برای اینکه بیت کوین بتواند اوج جدیدی را ثبت کند، باید ابتدا به بالای ۶۶ هزار دلار و ۷۰ هزار دلار برسد. در همین حال، آنها معتقدند که رکود اخیر می‌تواند آخرین افت قیمت بیت کوین باشد؛ زیرا نهنگ‌ها، کیف‌پول‌های دارای هزار تا ۱۰ هزار BTC، یک روز پیش ۱۵ هزار بیت کوین به ارزش تقریبی ۹۴۱ میلیون دلار را جمع‌آوری کرده‌اند که نشان‌دهنده اعتماد آنها به آینده این ارز دیجیتال است.

منبع: رمزارزنیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها