|
کدخبر: 325692

حمایت تمام قد مجلس از تولیدکنندگان / قلم های طلایی را شکستیم!

رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که مجلس یازدهم در زمینه حمایت از تولید و اشتغال عملکرد برجسته‌ای داشته است. او اظهار کرد: برجسته‌ترین اقدام مجلس یازدهم در این زمینه شکستن قلم‌های طلایی با تصویب قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار بود.

اقتصاد

به گزارش خبرگزاری مطبوعات، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس با گرامیداشت سالروز شهادت شهید مطهری و روز معلم، گفت: شهید مطهری پاره تن و حاصل عمر امام راحل و صدای بلند عقلانیت انقلاب اسلامی بود. ایشان عمر شریف خود را صرف مبارزه سرسختانه با انحرافات کرد و به همین جهت همواره مورد بغض و نفرت متحجران و غرب‌زدگان بود.

وی اظهار کرد: جوانان و نوجوانان دلباخته به انقلاب اسلامی اندیشه بلند مطهری را که جوهر اندیشه امام است را چراغ راه خود قرار دهند تا اساتید خودخوانده و درس‌ نخوانده به اسم اسلام و انقلاب راهزن فکر و عمل آنها نشود؛ مطهری زنده است چون اندیشه مطهری راهگشا و دست‌آموز است.

قالیباف باعرض تبریک روز معلم، گفت: مجلس یازدهم مفتخر به تصویب قانون رتبه‌بندی معلمان و پیگیری مستمر تا اجرای کامل آن است. همچنین در برنامه هفتم پیشرفت کشور نیز احکام بسیار مهمی برای ارتقاء کیفیت آموزشی و پرورشی مدارس و افزایش رضایت شغلی معلمان و اصلاح نظام تربیت معلم و ارزیابی عملکرد به تصویب رسیده که در صورت اجرای درست می‌تواند تحول جدی در وضعیت تربیتی نظام آموزش و پرورش ایجاد کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با تبریک روز جهانی کار و کارگر به تمام کارگران کشور، گفت: مجلس یازدهم کارنامه درخشانی در حوزه حمایت از تولید و اشتغال دارد و قوانین مهمی در این باره به تصویب رسیده که مهم‌ترین اقدام مجلس یازدهم در این حوزه رفع انحصار از مجوزهای کسب و کار و شکستن قلم‌های طلایی با تصویب قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار بود که به دوران تاریک رانت‌های صنفی پایان داد.

وی افزود: تصویب قانون جهش تولید دانش بنیان نیز به عقب ماندن نظام قانون‌گذاری از نیازهای زیست بوم فناوری کشور پایان داد. به گفته معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری قانون تولید جهش تولید دانش بنیان تاکنون منجر به ۱.۳ میلیارد دلار صرفه‌جویی ارزی شده است.

قالیباف با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب قانون جهش تولید دانش بنیان را یکی از سه قانون راهبردی مصوب مجلس یازدهم دانستند، گفت: تصویب قانون مالکیت فکری و قانون حمایت از صنایع پایین دستی نفت خام و میعانات گازی و معافیت‌های مالیاتی بر کسب و کارهای خرد و تصویب قانون مالیات بر سوداگری برای هزینه‌دار کردن فعالیت‌های اقتصادی غیرمولد و در نهایت اختصاص منابع تبصره ۱۸ بودجه برای ایجاد اشتغال به خود استان‌ها از دیگر عناصر ریل‌گذاری مجلس در موضوع تولید و اشتغال است. در صورت اجرای درست و دقیق، این قوانین به بهبود فضای کسب و کار در کشور و رونق تولید منجر می‌شود.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها