|
کدخبر: 324575

بازار مسکن / نهضت ملی مسکن / ساخت مسکن

خبر خوش برای متقاضیان مسکن ملی / وزیر چراغ اول را روشن کرد

وزیر راه و شهرسازی از آغاز ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن شهری بدون آورده متقاضیان پرده برداشت و اظهار کرد: برنامه های خوبی برای کاهش قیمت تمام شده ساخت نهضت ملی مسکن داریم و این کار را انجام می دهیم.

اقتصاد خبر خوش برای متقاضیان مسکن ملی / وزیر چراغ اول را روشن کرد

مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که امسال میزان حمایت و کمک‌ها برای تحویل تعداد بیشتر واحدهای مسکونی تقویت خواهد شد، گفت: در سال ۱۴۰۲، تامین مسکن برای بخش محرومان با افزایش ۴۴ درصد نسبت به سال ۱۴۰۱ انجام شد. امسال تصمیمات موثری در این زمینه اتخاذ شده است و تلاش می‌شود تا تعداد افتتاح‌ها افزایش پیدا کند.

وی از سرعت بیشتر ساخت مسکن روستایی نسبت به مسکن شهری با افزایش وام آن به ۳۵۰ میلیون تومان خبر داد و با بیان این‌که در مسکن روستایی ۶۷۰ هزار قطعه زمین تامین شده است، افزود:‌ حدود ۵۰۰ هزار مسکن روستایی در حال احداث است.

وزیر راه  و شهرسازی درباره مسکن شهری گفت: با توجه به آنکه نرخ سود تسهیلات در مسکن شهری بالاتر است تصمیم گرفته شد تا قیمت تمام شده را کاهش دهیم. مقرر شده در مواردی که افراد در تامین آورده مشکلاتی دارند، ابتدا تسهیلات بانکی را به پروژه‌ها تزریق کنیم تا پروژه‌ها آغاز شود.

بذرپاش از تضامین زنجیره‌ای بانکی در اجرا نهضت ملی مسکن خبر داد و با اشاره به اینکه تخصیص ۲۰۰ همت در تبصره ماده ۱۳ قانون بودجه مصوب شده تا به مسکن محرومان، وام ازدواج و وام فرزند آوری تخصیص یابد، گفت: مقرر شد تا ظرف یک هفته بانک مرکزی سهم مسکن محرومان را از ۲۰۰ همتی که در قانون بودجه آمده، تعیین کند تا هرچه سریعتر این سهم به پروژه مسکن محرومان تزریق شود. اینکه به هر پروژه نرخ ۴۰۰ میلیون تومان به شکل قرض‌الحسنه تزریق شود شتاب خوبی به ساخت مسکن به ویژه در بخش شهری می‌دهد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تا تابستان امسال زمین تامین شده در بخش شهری و روستایی برای طرح نهضت ملی مسکن به ۱۲۰ هزار هکتار می‌رسد، گفت: تا تابستان امسال زمین تامین شده برای طرح نهضت ملی مسکن در بخش شهری و شهرک‌ها به ۷۰ هزار هکتار می‌رسد. همچنین در بخش روستایی زمین تامین شده برای ۶۷۰ هزار قطعه حدود ۵۰ هزار هکتار است.

وی تصریح کرد: در مجموع ۱۲۰ هزار هکتار زمین به عملیات ساخت نهضت ملی مسکن در محدوده شهری و روستایی افزوده شده است و این غیر از زمینی است که در محدوده شهری به شکل خودمالکی، در بافت فرسوده و یا اراضی خودمالکی روستایی است.

ظرفیت نهضت ملی مسکن پرند افزایش یافت

آرش صیادی با اشاره به دستور اکید دولت برای ساخت مسکن در کشور، از استفاده تمام ظرفیت های شهر جدید پرند برای پاسخگویی به واجدین شرایط نهضت ملی خبر داد.

وی با اعلام تایید شرایط حدود ۸۰۰۰۰ نفر متقاضی واجد شرایط نهضت ملی در پرند، تصریح کرد: از ابتدای دولت الحاق زمین در چند نقطه از شهر پرند در دستور کار قرار گرفت که در فاز ۷ پرند پس از طی مراحل قانونی الحاق به محدوده شهر بیش از ۱۸ هزار واحد در این فاز جانمایی و روند انتخاب سازندگان و عملیات ساخت آغاز شد.

وی تاکید کرد: در اراضی ۱۴۵ هکتاری ورودی شهر پرند با طی فرآیندهای قانونی در نیمه دوم سال گذشته قریب ۱۱ هزار واحد بارگذاری شد. باقیمانده نیز در فازهای ۳ و ۶ پرند جانمایی شدند.

منبع: تسنیم
  • ناشناس ارسالی در

    پرند مشکلات زیادی دارد ای کاش مسولان مشک لات و نواقص حمل و نقل و موضوعات کرایه زی اد و کمبود امکانات و زیرساخت های شهری را در ان شهر جدیدالتاسیس حل و فصل می کردند .

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها