|
کدخبر: 322908

بلیط مترو/قیمت بلیط مترو/ایستگاه مترو

افتتاح ۳ ایستگاه جدید مترو / کدام خط تکمیل شد؟

ایستگاه های جدید مترو امروز، با حضور شهردار تهران افتتاح شدند.

اقتصاد افتتاح ۳ ایستگاه جدید مترو / کدام خط تکمیل شد؟

تکمیل خطوط مترو می تواند کمک بزرگی برای حمل و نقل راحت و آسوده شهروندان باشد اما نیاز است تا واگن های جدید مترو از راه برسد تا شهروندان با سهولت بیشتری تردد داشته باشند.

سه ایستگاه مترو بهار شیراز، آیت الله کاشانی و شهدای کن در خط ۶ مترو تهران روز شنبه بطور همزمان با حضور شهردار تهران مورد بهره برداری قرار گرفت.

ایرنا در گزارشی نوشت: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران روز شنبه در آیین افتتاح سه ایستگاه جدید مترو پایتخت، گفت: عملیات اجرایی احداث خط و ایستگاه‌های خط ۶ مترو تهران، از اواخر دهه ۸۰ خورشیدی آغاز شد؛ خطی که درصورت تکمیل، با ۴۲ کیلومتر طول و ۳۲ ایستگاه، پهنه وسیعی از شمال غرب پایتخت تا جنوب شرق آن را در برگرفته و به یکی از پرمسافرترین خطوط شبکه فعلی مترو تهران تبدیل خواهد شد.

محسن هرمزی افزود: از اسفند ماه سال ۱۴۰۱ که چهار ایستگاه میدان شهدای هفتم تیر، میدان حضرت ولیعصر (عج)، بوستان لاله و کارگر در خط ۶ به بهره‌برداری رسید، تا اسفند ماه ۱۴۰۲ که روزهای پایانی آن را سپری می‌کنیم، تعداد ۱۰ ایستگاه در این خط افتتاح شده که آمار قابل تاملی به شمار می‌آید. در واقع مهر ماه امسال نیز سه ایستگاه شهر زیبا، شهران و شهید آرمان علی‌وردی (کوهسار) بهره برداری و در اختیار مردم قرار گرفت با افتتاح این ۱۰ ایستگاه در مدت زمان یک سال اخیر، تعداد ایستگاه‌های تکمیل شده خط ۶ به عدد ۲۳ ایستگاه می‌رسد تا بتوان امیدوار بود پرونده کل ایستگاه‌های خط مذکور (غیر از بخش توسعه جنوبی) در سال ۱۴۰۳ بسته شود.

وی درخصوص افتتاح ایستگاه های جدید نیز گفت: بهار شیراز در بخش میانی خط ۶ و ۲ ایستگاه دیگر در قطعه شمالی این خط واقع شده‌ که با بهره‌برداری از ایستگاه‌های آیت‌الله کاشانی و شهدای کن، در واقع تمام ایستگاه‌های نیمه شمالی خط ۶ تکمیل شده و مسیری پیوسته در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد همچنین تکمیل و تجهیز این سه ایستگاه در مجموع حدود ۳ هزار میلیارد تومان هزینه در برداشته است.

معاون شهردار تهران ادامه داد: نکته قابل توجه در ایستگاه‌های افتتاح شده، توجه به مسئله مناسب‌سازی ایستگاه‌ها برای افراد کم توان جسمی و حرکتی است؛ بگونه‌ای که هر سه ایستگاه به پله برقی و آسانسور مجهز بوده و برای افراد کم توان جسمی و حرکتی مناسب‌سازی شده در ادامه راه پیش رو، افتتاح ایستگاه‌های استاد نجات اللهی، سرباز، شهدای هفدهم شهریور و میدان خراسان، باعث تکمیل کل ایستگاه‌های خط ۶ در سال آینده خواهد شد.

به گفته هرمزی، همچنین ایستگاه بهار شیراز در محدوده بیمارستان خانواده (منطقه هفت) و در تقاطع خیابان‌های شریعتی و بهار شیراز واقع شده است، ایستگاه آیت الله کاشانی در خیابان آیت الله کاشانی (منطقه پنج ) و در تقاطع خیابان جنت آباد جنوبی و ایستگاه شهدای کن در بلوار کوهسار (منطقه پنج)، ابتدای بزرگراه آبشناسان قرار دارد.

جعفر تشکری‌هاشمی، رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران می‌گوید: با خراب‌شدن یک رام قطار در خط یک متروی تهران هزاران نفر از مردم در خیابان‌ها سرگردان شده بودند و گویی یک تظاهرات در حال انجام بود و جابه‌جایی مسافران در سایر ایستگاه‌ها نیز با اشکال مواجه شده بود و بر کسی پوشیده نیست که این خرابی نتیجه فرسودگی است.

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها