|
کدخبر: 322585

قیمت طلا/ قیمت سکه/ بازار طلا

خبر مهم درباره ممنوعیت فروش طلای دست دوم

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره روند نزولی قیمت طلا و سکه در بازار، شرایط تقاضا را بحرانی تشخیص داده و اظهار داشت: "فروش طلا در بازار در وضعیت رکود قرار دارد."

اقتصاد خبر مهم درباره ممنوعیت فروش طلای دست دوم

در دو روز اخیر، قیمت سکه و طلا تغییرات اندکی را تجربه کرده است. ثبات قیمت طلا در بازار جهانی، کاهش نرخ ارز و عرضه مناسب سکه در اتاق طلا و ارز بانک مرکزی، روند صعودی قیمت طلا و سکه را متوقف کرده است.

نادر بذرافشان، رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به روند کاهشی قیمت طلا و سکه در بازار اظهار داشت: بخشی از این کاهش قیمت به دلیل عرضه سکه بوده است روز گذشته نیم سکه نیز به حراج بانک مرکزی اضافه شد، از طرف دیگر قیمت ارز نیز کاهش یافت.

وی اضافه کرد: شرایط تقاضا در رکود قرار دارد و صنعت ما انتظار نداشت در روزهای پایانی سال، تغییری در داد و ستدها ایجاد نشود؛ بنابراین شرایط خوبی برای صنعت ما مهیا نیست و امیدواریم در روزهای پایانی سال روند تغییر کند و مقداری مشکلات صنعت ما حل شود.

بذرافشان درباره تغییرات قیمت طلا و سکه در بازار اظهار داشت: قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار روز گذشته ۱۲ هزار تومان کاهش یافت هر قطعه سکه نیز افت ۳۰۰ هزار تومانی داشت؛ به‌ طور کلی قیمت طلا و سکه مقداری نسبت نقطه اوج کاهش ۱ تا ۲ درصدی داشته است.

وی در پیش‌بینی از بازار سکه و طلا در روزهای پایانی سال نیز گفت: باید دید در روزهای آینده شرایط عرضه سکه، بازارهای جهانی، نرخ ارز و عرضه و تقاضا به چه سمتی حرکت می‌کند البته وضعیت تقاضا مساعد نیست و به نظر نیز نمی‌رسد در روزهای پایانی سال تغییری در بازار رخ دهد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان اینکه در شرایط رکود واحدهای اجاره‌ای وجود دارند که در شرایط رکود دچار آسیب‌های مالی می‌شوند، افزود: سال ۱۴۰۲ سال پر التهاب و بحرانی و دارای حاشیه‌های فراران برای اصناف و حوزه طلا بود سالی که پر از مشکلات و رکود بود و امیدواریم سال آینده در حوزه اصناف دگرگونی داشته باشیم.

بذرافشان با اشاره به تشکیل اولین جلسه رسمی کارگروه تخصصی طلا، جواهر، سکه و نقره اتاق اصناف ایران، عنوان کرد: در رابطه‌ با آینده صنف و مشکلات سامانه جامع تجارت، همان طور که در جلسه اخیر با معاون اول رییس جمهور مطرح شد قرار است نامه‌نگاری‌ها از طریق اتحادیه شهرها انجام شود و موضوعات مختلف سامانه جامع تجارت و تبعاتی که در آینده در صورت اجرا پیش بیاید، به ارگان‌های مختلف اعلام شود.

وی در باره دیگر موضوعات این جلسه اظهار داشت: کد آیسیک دست‌دوم‌فروشی باید در صنف ما باطل شود که بر این اساس، قرار شد از طریق کارگروه، اتحادیه‌ها و اتاق اصناف نسبت به ابطال کد آیسیک اقدامات لازم انجام صورت گرفته و این کد از مجوزها حذف شده تا مشکلاتی که تولید دارد حل شود.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان اینکه نیاز است تا نگاه مسئولین به شرایط اقتصادی مردم تغییر کند، گفت: امیدواریم وضعیت معیشت اقتصادی تغییر کند و مسئولین دولتی و نمایندگان جدید نسبت به حوزه اصناف و مردم جامعه در رابطه با شرایط بهتر و رفاه بیشتر و پررنگ‌کردن حضور اصناف در کارهای تخصصی اقدامات لازم را انجام دهند.

منبع: اقتصاد آنلاین
  • ناشناس ارسالی در

    دست دو فروشی خیلی هم خوبه، چه دلیلی داره برای سود بیشتر طلافروش که تولید مفیدی برای جامعه ایجاد نمی کنه، فشار به مصرف کننده هم وارد بشه

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها