|
کدخبر: 322226

بازار ارزهای دیجیتال / قیمت ارز دیجیتال / قیمت رمز ارز / قیمت بیت کوین

افزایش قیمت بیت کوین / باز هم رکورد ها شکسته می شود؟

طبق بررسی‌ها، افزایش سریع قیمت بیت کوین تا بالاتر از سطح ۶۲ هزار دلار نشان دهنده یک روند فزاینده است که به ۷۶ هزار دلار می‌رسد.

اقتصاد افزایش قیمت بیت کوین / باز هم رکورد ها شکسته می شود؟

قیمت بیت‌کوین، که به رکورد ۶۹ هزار دلار رسیده بود، در روز پنجشنبه با یک کاهش شدید مواجه شد، اما سپس به سرعت به سطح ۶۷ هزار دلار برگشت و این می‌تواند نشان‌دهنده ادامه روند صعودی قیمت آن و حتی به رساندن آن به یک رکورد جدید باشد.

تحلیلگران شرکت تحلیل ارز مجازی سوئیس‌بلاک عقیده دارند، بیت کوین به خوبی سطح ۵۹ تا ۶۲ هزار دلار را پشت سر گذاشته و به سمت یک رکورد جدید پیش می‌رود. رشد V شکل بیت کوین نویدبخش قیمت‌های بالاتر است.

طبق بررسی‌های این موسسه تحلیلی، افزایش سریع قیمت بیت کوین تا بالاتر از سطح ۶۲ هزار دلار نشان دهنده یک روند فزاینده است که به ۷۶ هزار دلار می‌رسد.

شرکت تجارت سرمایه‌های دیجیتال کیو‌سی‌پی‌کپیتال که مقر آن در سنگاپور است هم افزایش قیمت بیت کوین را پیش بینی کرده است.

تحلیلگران این شرکت در یادداشتی در روز چهارشنبه نوشتند:«افزایش قیمت بیت کوین بسیار قابل توجه بوده است. سقوط سریع و شدید قیمت این ارز مجازی در روز پنجشنبه ۶۰ هزار دلار را تبدیل به یک سطح حمایتی خوب برای بیت کوین کرده است. مسیر رشد بیت کوین باز شده و ما یک افزایش قیمت قابل توجه را پیش بینی می‌کنیم».

صندوق‌های قابل معامله بیت کوین که در آمریکا ثبت شده‌اند، سرمایه ورودی زیادی را طی کاهش قیمت این ارز مجازی در روز پنجشنبه داشتند که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران این صندوق‌ها تحت تاثیر سقوط قیمت آن قرار نگرفتند.

ورود سرمایه به ۱۰ صندوق قابل معامله جدید به ۶۴۸ میلیون دلار می‌رسد که بیشترین مبلغ ورودی از زمان آغاز به کار آنها در یازدهم ژانویه است.

بیت کوین امروز حدود ۶۷۲۰۰ دلار معامله می‌شود یعنی بیش از ۷ درصد افزایش طی ۲۴ ساعت گذشته.

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال (Cryptocurrency)، پول الکترونیک یا دیجیتالی است که با الگوریتم‌های رمزنگاری‌ ساخته شده و بین کاربران تحت عنوان رمز ارز برای انتقال سرمایه بدون مرز مبادله می‌شود. رمزنگاری باعث ایجاد تمایز بین ارز دیجیتال با پول فیات شده و از جعل پول جلوگیری می‌کند.

ایده شکل‌گیری ارزهای دیجیتال و بازار کریپتوکارنسی از دو مشکل بزرگ «اعتماد به شخص ثالث» و «دوبار خرج کردن» ریشه می‌گیرد. هنگامی که شما از بانک‌ها برای انتقال پول و نگهداری آن استفاده می‌کنید، در واقع به آن بانک اعتماد کرده‌اید. حتی اگر کلی‌تر به ماجرا نگاه کنید، اعتماد برای پیش بردن بسیاری از کارهایتان ضروری است.

مشکل دوبار خرج کردن در سیستم‌های مالی که توسط سرورهای مرکزی با بررسی موجودی‌ها حل شده بود، جلوی افراد را از خرج کردن دوباره‌ی مقدار مشخصی پول می‌گرفت. این راهکار به صورت غیرمتمرکز در بیت کوین ارائه شد و تمامی افراد با بررسی تاریخچه تراکنش‌ها می‌توانستند از تقلب کردن سایرین جلوگیری کنند.

از دید بسیاری بیت کوین اولین ارز دیجیتال حقیقی یا رمز ارزی است که ایده آن سال ۲۰۰۸ در وایت‌پیپر بیت کوین منتشر و اولین سکه‌های آن در سال ۲۰۰۹ استخراج شد؛ هرچند پیش از بیت کوین نیز تلاش‌های زیادی برای ساخت یک ارز دیجیتال صورت گرفته بود.

بیت کوین به عنوان اولین پول الکترونیکی عرضه شد که توانسته بود مسئله اعتماد و دوبار خرج کردن را حل کند. دیگر نیاز نبود افراد برای انتقال و نگهداری پول به شخص، سازمان، گروه و یا بانکی اعتماد کنند.

منبع: تسنیم

ارسال نظر